Subaru szykuje limitowane STi

Moc, lekkość i zwinność – te cechy mają być poprawione względem standardowego modelu.

W ostatnich latach rzadko ekscytujemy się samochodami Subaru, ale ta japońska marka nie spaliła jeszcze wszystkich mostów łączących ją z przeszłością. Ostatnim takim powiązaniem jest model WRX STi. Na styczniowe targi w Detroit Subaru przygotowało edycję specjalną tego legendarnego już samochodu.

special edition subaru wrx sti video teaser 1024x576 Subaru szykuje limitowane STi
Zamaskowany S209 na oficjalnym zdjęciu.

Nowość nazywa się S209 i jest kontynuacją S208 – dostępnego tylko w Japonii 2 lata temu. Tamto auto miało 30 koni ekstra, wtrysk wody na intercooler, zmienione części zawieszenia i zmodyfikowane zaciski Brembo. Tego samego można więc oczekiwać od S209 tylko w jeszcze ostrzejszym wydaniu.

2020 subaru wrx sti s209 teaser 1024x576 Subaru szykuje limitowane STi

Jak do tej pory najmocniejszym WRX STi była wypuszczona tylko w RPA odmiana o mocy ponad 350 KM. Zobaczymy czy S209 poprawi ten rezultat. Na pewno produkcja będzie limitowana – poprzednik S208 doczekał się tylko 450 sztuk.

Bartłomiej Puchała
fot. Subaru

Dyskusja

komentarzy

Bartłomiej Puchała

Bartek Puchała

Nie jest fanem szybkiej jazdy. Dużo większą przyjemność sprawia mu płynność prowadzenia. Dziennikarstwo motoryzacyjne to dla niego zabawa i hobby, choć marzy o przejściu na zawodowstwo. Miłośnik youngtimerów i sleeperów oraz kultowego już Top Gear - posiadacz wszystkich wydanych numerów polskiej wersji magazynu. Na co dzień upala prawie trzydziestoletnie W124.