Siódmy SUV z Bawarii: BMW X2

Paleta SUV-ów i crossoverów BMW rozrasta się błyskawicznie. Jako siódmy element tej układanki w przyszłym roku dołączy X2.

 

BMW ujawniło oficjalne zdjęcia zapowiadające nowego, małego crossovera X2. Na fotografiach samochód pokryty jest dość rozbudowanym kamuflażem, ale zarys sylwetki wyraźnie różni się od oczko większego X4. Producent z Bawarii pozostał przy bardziej klasycznych kształtach, choć na pełną opinię poczekamy do ujawnienia gotowego produktu. Wiemy na pewno, że wersja produkcyjna nie odbiega bardzo od konceptu i to nam się podoba.

BMW X2 podobnie jak X1 oraz seria 2 Active Tourer korzysta z platformy UKL, dlatego można przewidzieć, że będzie korzystać z tego samego zestawu silników trzy- i czterocylindrowych. Oznacza to także domyślnie przedni napęd z ewentualnym dołączanym XDrive. Bawarczycy zapowiadają wersję M Performance, która będzie charakterystyczna dla X2 (X1 nie jest oferowane w takim wariancie), choć o pełnokrwistym M możemy zapomnieć.

 

2018 bmw x2 official preview 1 Siódmy SUV z Bawarii: BMW X2

 

BMW X2 będzie produkowane w niemieckim Regensburgu, obok X1. Debiut wyznaczono na wrześniowe targi we Frankfurcie n. Menem.

Bartłomiej Puchała

fot. BMW

Dyskusja

komentarzy

Bartłomiej Puchała

Bartek Puchała

Nie jest fanem szybkiej jazdy. Dużo większą przyjemność sprawia mu płynność prowadzenia. Dziennikarstwo motoryzacyjne to dla niego zabawa i hobby, choć marzy o przejściu na zawodowstwo. Miłośnik youngtimerów i sleeperów oraz kultowego już Top Gear - posiadacz wszystkich wydanych numerów polskiej wersji magazynu. Na co dzień upala prawie trzydziestoletnie W124.