RSQ8 bije rekord SUVów

Ogromne Audi wjeżdżając na zielone niemieckie piekło zdobyło od razu rekord czasu w kategorii najszybszy SUV na Nurburgringu. RSQ8 – gratulujemy.

I trzeba sobie szczerze powiedzieć, że ten czas nie jest byle jaki. Nowoczesne Audi pokonało takie legendy jak Mercedes SLS AMG, Ferrari 599 GTB czy nowe Megane Trophy R.

Nie znamy dokładnej specyfikacji egzemplarza RSQ8, który uzyskał czas 7:42:253, ale trzeba przyznać, że był przygotowany bojowo – choćby pod względem wizualnym.

Mówi się, że pod maską pojawił się osprzęt z RS6, czyli 600-konne V8 z bi-turbo. Prędkość maksymalna takiego auta spokojnie przekracza 300 km/h, a sprint do setki trwa 3,8 sekundy. Jak na duże i ciężkie auto – całkiem nieźle.

Konrad Stopa
fot. Audi

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: