Robert Kubica pojedzie w ważnym wyścigu

Polski kierowca weźmie udział w 24-godzinnym wyścigu Daytona w USA. Będzie reprezentował duński team High Class Racing w aucie klasy LPM2. Już trzymamy kciuki za Kubicę!

Daytona International Speedway to szybki tor, który w sobotę będzie gościł kierowców na pętli Road Course. Pętla ta to trasa 5729 metrów z 12 zakrętami. Co ciekawe, w ciągu 24 h rekord wynosi ponad 833 okrążeń.

Auto, którym pojedzie Robert to ORECA 07 z 4,2-litrowym V8 pod maską. Moc tego motoru to około 600 KM, a za przeniesienie mocy służy sekwencyjna skrzynia biegów.

Wyścig główny rozpocznie się w sobotę 30 stycznia o godzinie 21.40 czasu polskiego. Polak wg regulaminu minimalnie za kierownicą spędzie 4,5 h.

FORZA ROBERT

Konrad Stopa
fot. Youtube

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: