Porsche 911 Turbo i Targa w jednym zestawie LEGO

Nowości w duńskiej firmie LEGO. Razem z Porsche przygotowali kolejny zestaw, który do sprzedaży trafi w marcu. Będzie to Porsche 911 Turbo lub Targa w częściach. Sam zdecydujesz, który chcesz złożyć!

Prawie 1500 klocków za około 130 euro, czyli na polski rynek niecałe 600 złotych. Tak w skrócie można zdefiniować nowy zestaw tej popularnej marki. Co ważne, z jednego zestawu będzie można zbudować dwa auta. Zazwyczaj jest to norma w LEGO, ale tym razem są to 2 auta oryginalne, a nie jeden z licencją, a drugi jako wizja projektantów.

Dokładnie rzecz ujmując nabywca będzie mógł sobie ułożyć Porsche w białym lakierze z pomarańczową tapicerką. Model 911 Targa czyli wersja z oryginalnym składaniem dachu w tym wypadku będzie zawsze autem otwartym, a 911 Turbo zaskoczy ciekawym spoilerem.

Porsche 911 targa lego 3 1024x623

Jak na większe pudełko klocków przystało, samochody nie tylko dobrze wyglądają, ale mają szereg detali przypominających te oryginalne samochody. A to skręcający układ kierowniczy, a to rezonujące zawieszenie lub ruszające się elementy silnika z wiatrakiem.

Ciekawostką są nawet odchylane przednie siedzenia by odzwierciedlić możliwość wsiadania na tylną kanapę. Kolejnym bajerem jest otwierany bagażnik gdzie schowacie dach do wersji Targa.

Porsche 911 targa lego 2 1024x580

Fani Porsche w LEGO znajdą oczywiście też tańsze zestawy, więc każdy wybierze coś dla siebie. Nie brakuje też modeli niemieckiej marki dla zamożniejszego klienta. Pudełka duńskich klocków mogą zawierać nowsze Porsche 911 RSR lub 911 GT3. Naprawdę LEGO lubi się z Porsche.

A tak na marginesie mówiąc chętnie poskładałbym ten zestaw. Trzymajcie kciuki, żeby się udało!

Konrad Stopa
fot. LEGO

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: