Rajd „1050“ na Cabrio Poland 2016

Mija 1050 lat od chrztu Polski. Po uroczystościach w Poznaniu przyszedł czas na przypomnienie wagi wydarzenia w historycznych miejscach, które znajdują się na trasie Szlaku Piastowskiego.

 

I Międzynarodowy Zlot Cabrio Poland 2016 w Gnieźnie będzie najlepszą okazją do celebrowania wyjątkowej rocznicy i inauguracji święta cabrio w naszym kraju.
Od 966 r., wraz z przyjęciem chrztu, w Polsce zmieniały się zwyczaje, kultura i religia. Symboliczne wydarzenie, będące wynikiem sojuszu zawartego z Czechami, jest dziś utożsamiane z początkiem państwa polskiego. – Pragniemy przypomnieć uczestnikom Zlotu Cabrio Poland jedno z najważniejszych wydarzeń w dziejach naszego kraju. Fani aut z otwartymi dachami, którzy odwiedzą Wielkopolskę, będą podziwiać nie tylko piękno sylwetek samochodów, ale także historyczne miejsca, które zostaną im udostępnione do zwiedzania – podkreśla Arkadiusz Szczepański, Organizator Zlotu.

Uczestnicy eventu odwiedzą kilka lokalizacji usytuowanych na Szlaku Piastowskim. Rajd „1050“ rozpocznie się w Gnieźnie. Jego pierwszym przystankiem będzie Ostów Lednicki, stanowiący główną część Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy, w którym mieści się rezerwat oraz Mały Skansen. Uczestnicy wydarzenia będą mogli zobaczyć pozostałości grodu Mieszka I oraz baseny chrzcielne, które stanowią symbol chrztu Polski. Jedną z kolejnych atrakcji rajdu będzie Giecz, w którym w IX i X w. znajdował się gród i kilka osad. Dziś mieści się tam Rezerwat Archeologiczny.

 

2016 06 01 12 49 50

 

Organizatorzy przewidzieli liczne atrakcje dla kierowców, których szczegóły poznają podczas rajdu. Na starcie uczestnicy otrzymają informację o pierwszym odcinku trasy. Na kolejnych przystankach otrzymają dalsze wskazówki. W programie pojawią się konkurencje aktywizujące uczestników, zarówno pod kątem sprawnościowym, jak i sprawdzającym ich wiedzę. Przypominamy, że drugiego dnia Zlotu uczestnicy wezmą udział w wyjątkowym wydarzeniu – próbie bicia Rekordu Guinnessa.

Honorowy patronat nad Zlotem Cabrio Poland 2016 objął Wojewoda Wielkopolski, Marszałek Województwa Wielkopolskiego oraz Prezydent Miasta Gniezna. Wśród sponsorów eventu znajduje się marka DrinkFood, dystrybutor Wody Świętokrzyskiej i napoju Dodoni.

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: