PSA przejmie Opla?

Agencja Reutersa donosi, że trwają intensywne rozmowy w sprawie przejęcia marki Opel przez francuski koncern PSA.

 

Tym samym niemiecki Opel odłączyłby się od amerykańskiego koncernu General Motors, w którym jest nieprzerwanie od… 1929 roku. Dla wielu ekspertów rynkowych ten krok nie byłby zaskoczeniem. GM pozbędzie się nierentownej od lat marki, a PSA zyska większe udziały na rynku niemieckim – niezwykle istotnym w kontekście Europy, ale mniej istotnym dla Amerykanów. Na razie tylko PSA potwierdza, że w ogóle trwają jakieś rozmowy, ale pozostajemy na etapie spekulacji. General Motors odmawia komentarzy.

 

Opel Insignia Grand Sport 2017 1024 0b PSA przejmie Opla?

 

Warto wspomnieć, że obecnie trwa już współpraca obu koncernów przy tworzeniu gamy modeli typu SUV, wśród których znajdzie się m.in. Opel Crossland X i nadchodzący Grandland X oraz Peugeoty 3008 i 5008. Gdyby doszło do przejęcia, wówczas ta współpraca jeszcze by się zacieśniła.

 

Bartłomiej Puchała

fot. Opel

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: