Przejazd na czerwonym świetle zarejestruje kamera

Kolejny bat na kierowców – tym razem chodzi o  skrzyżowania z sygnalizacją świetlną. Do końca czerwca 20 kamer będzie bacznie przyglądało się czy aby kierowcy nie przejeżdżają na czerwonym.

Poniżej przedstawiamy Wam mapę 13 miejsc, w których przejechanie na późnym żółtym będzie (prawie na pewno) skutkować informacją o mandacie wprost do skrzynki pocztowej sprawcy. Ogólnie ma ich być 20, a ich instalowanie służby drogowe zakończą do końca czerwca.

Jak działa taki system? Otóż składa się on z 2 kamer, które monitorują skrzyżowanie. Pierwsza z nich patrzy na sygnalizator i wie kiedy sygnalizacja nakazuje stanąć, a druga z nich rejestruje przejeżdżające auta z uwzględnieniem tablic rejestracyjnych. Jeśli dany kierowca przejedzie na czerwonym świetle, system CANARD od razu otrzymuje informację o złamaniu przepisów i może działać.

 

00047P9I9UFNXS7N C116 F4 Przejazd na czerwonym świetle zarejestruje kamera
Aktualnie monitorowane są już skrzyżowania: w województwie dolnośląskim (w Polkowicach), województwie pomorskim (w Luzinie, Miszewie i Mostach), w województwie wielkopolskim (w Komornikach i Pile), w województwie kujawsko-pomorskim (w Grębocinie, Kowalu i Nakle nad Notecią), w województwie śląskim (w Pyskowicach i Łaziskach Górnych) oraz w województwie małopolskim (w Olkuszu i Łukanowicach).

Moim zdaniem to dobre rozwiązanie, bo przyznacie, że rzadko jest aż taka sytuacja, w której nie damy rady zahamować. Dajmy więc spokój pomysłodawcom, bo ta idea w sumie nie jest najgorsza – wymyślają oni większe kwiatki…

Dla przypomnienia dodam, że taki mandat to 6 pkt karnych i 500 zł. Pamiętajcie jednak, że czasem to najmniejsza cena przejazdu na czerwonym… Dlatego też – patrzmy na sygnalizację!

 

Konrad Stopa

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: