Pierwsze Subaru ładowane z gniazdka

Już za kilka dni na targach w Los Angeles pojawi się nowe Subaru Crosstrek, które będzie hybrydą typu plug-in.

Pewnie samochód przypomina wam obecny model Subaru oferowany w Polsce, czyli XV. Otóż Crosstrek to amerykańska nazwa tego modelu i to tylko tam na razie pojawi się ta premierowa odmiana.

W nadwoziu tego crossovera pojawi się standardowy boxer o pojemności 2 litrów oraz mocy 140 KM, którą wspomaga motor elektryczny (120 KM). Niestety wartości tych nie można spokojnie sumować, więc trudno określić łączną moc.

Subaru Crosstrek 2 1024x682

Za przekazanie napędu będzie odpowiadać trochę zmodyfikowana skrzynia bezstopniowa CVT. Eco Crosstrek będzie przyspieszać do setki sekundę szybciej względem tradycyjnej odmiany. Oczywiście w aucie zamontowano napęd na cztery koła.

Na samym prądzie auto może rozpędzić się do 105 km/h i przejechać jedyne 27 km. Przy takich parametrach spalanie z pierwszych 100 kilometrów ma wynieść jedynie 2,6 l/100 km.

Subaru Crosstrek 3 1024x683

Hybryda różni się od standardowej odmiany też wizualnie. Specjalny lakier i niebieskie wstawki mają wyróżniać ekologiczną wersję tego japońskiego crossovera.

Konrad Stopa
fot. Subaru

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: