Premiera X5 i serii 8 w salonach BMW Inchcape

Dwa wyjątkowe samochody – terenowy SAV i sportowe coupe, czyli nowe BMW X5 oraz BMW serii 8 – już 24 listopada pojawią się w salonach Inchcape Polska.

Już w ostatni weekend listopada salony Inchcape Polska odwiedzą najnowsze, premierowe modele BMW. Mowa o X5 oraz powrocie sportowej legendy BMW – serii 8.

BMW inchcape 1 1024x682 Premiera X5 i serii 8 w salonach BMW Inchcape

Nowe X5 to już czwarta generacja pojazdu, kontynuująca historię sukcesu sprzedanego na całym świecie w liczbie ponad 2,2 mln egzemplarzy prekursora gatunku SAV (Sports Activity Vehicle). Nowa wersja X5 fascynuje klarowną stylistyką, komfortowymi i sportowymi właściwościami jezdnymi oraz innowacyjnymi elementami wyposażenia. Nowy model rozrósł się w porównaniu z poprzednią generacją – jest o 3,6 cm dłuższy, o ponad 6,5 cm szerszy i blisko 2 cm wyższy!

Nowością jest opcjonalny pakiet Offroad. Wybór czterech trybów jazdy przyciskiem wypływa na ustawienie wysokości zawieszenia, sterowanie układem xDrive, dynamiczną kontrolę stabilności, skrzynię biegów i charakterystykę pedału gazu dla uzyskania optymalnej konfiguracji do jazdy po piasku, kamieniach, szutrze lub śniegu.

BMW inchcape 3 1024x682 Premiera X5 i serii 8 w salonach BMW Inchcape

Drugi premierowy model to oczekiwane od niemal 20 lat BMW serii 8, łączące imponującą dynamikę, doskonałe właściwości jezdne i luksus na długich dystansach. Nowe BMW serii 8 nawiązuje do historii samochodów sportowych głównie wyjątkowymi osiągami.

Jak informuje producent, seria 8 pojawi się w dwóch wersjach silnikowych: benzynowej M850i lub wysokoprężnej 840d. Pierwsza otrzyma silnik 4.4 V8 TwinPower Turbo, generujący 530 KM i 750 Nm, który umożliwi rozpędzenie „ósemki” do 100 km/h w czasie 3,7 sekundy. O należyte brzmienie zadba z kolei sportowy układ wydechowy z aktywnymi klapami. Druga opcją będzie silnik Diesla 3.0 R6 o mocy 320 KM (680 Nm). W obu przypadkach napęd będzie przenoszony na obie osie (xDrive) poprzez ośmiostopniową skrzynię biegów Steptronic.

Źródło: Inchcape Motor Polska / art. partnerski

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: