Pierwsza elektryczna Mazda w 2019

Kolejni producenci zapowiadają wejście na rynek samochodów typu EV. Jednym z nich jest Mazda.

 

Według Mazdy pod koniec dekady aż 10% globalnego rynku będzie przypadało samochodom elektrycznym, a udział ten nadal będzie rósł. Dlatego japoński producent zapowiada wprowadzenie do oferty swojego pierwszego w pełni elektrycznego modelu na 2019 rok. Trwają negocjacje z Toyotą na temat wspólnego projektu takiego pojazdu, jednak niezależnie od ich wyniku, rok 2019 jest ustaloną granicą.

Na razie niewiele wiadomo, jednak jest spore prawdopodobieństwo, że ten samochód nie będzie zaprojektowany od zera. Bazą będzie jeden z istniejących modeli Mazdy. W ten sposób znacząco obniży się cenę końcowa produktu. Co ciekawe, Japończycy nie wykluczają zastosowania range extendera w postaci małego silnika Wankla.

Zdjęcia przedstawiają koncept RX-Vision z 2015 r.

Mazda RX Vision Concept 2015 1280 08 Pierwsza elektryczna Mazda w 2019

 

Bartłomiej Puchała

fot. Mazda

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: