Nowy Sprinter na horyzoncie

Opublikowaną właśnie grafiką Mercedes rozpoczął kampanię zapowiedzi nowego Sprintera, który zadebiutuje w 2018 r.

 

Podczas trwających właśnie w Atlancie targów pojazdów użytkowych (North American Commercial Vehicle Show) producent ze Stuttgartu opublikował pierwszą grafikę z wizualizacją nadchodzącego Sprintera. Miejsce rozpoczęcia kampanii nie jest przypadkowe, bo Niemcy budują w USA fabrykę, w której ma powstawać nowy model dostawczaka. Stany Zjednoczone to drugi największy rynek dla Sprintera, a obecnie procedura jego zakupu jest utrudniona przez długi czas oczekiwania na dostawę. W tej chwili egzemplarze przeznaczone dla USA są częściowo rozkładane w Niemczech i ponownie składane za oceanem w celu ominięcia przepisów podatkowych. Nowa fabryka znacznie ułatwi procedury, a Sprinter naprawdę zacznie być ‘made in USA’. Fabryki w Niemczech niezmiennie będą nadal produkować ten model.

 

042 2018 Sprinter 1024x683 Nowy Sprinter na horyzoncie

 

Jak pokazuje grafika, stylistycznie nowy model bazuje na pokazanym rok temu koncepcie VisionVAN, ale część fajerwerków zmieniono na produkcyjną formę. Jedną ze znaczących zmian jest przednia szyba, która w koncepcie zachodziła na boki, oraz grill upodobniony do innej nowości Mercedesa – klasy X. Pojawiły się światła LED, a producent zapowiada wiele nowości w dziedzinie elektroniki poprawiającej bezpieczeństwo. Gama silnikowa ma obejmować także wersję elektryczną.

Więcej informacji zostanie podane później. Data premiery nie jest znana, ale będzie miała ona miejsce w pierwszej połowie 2018 r.

 

Bartłomiej Puchała

fot. Mercedes-Benz

Dyskusja

komentarzy

Bartłomiej Puchała

Bartek Puchała

Nie jest fanem szybkiej jazdy. Dużo większą przyjemność sprawia mu płynność prowadzenia. Dziennikarstwo motoryzacyjne to dla niego zabawa i hobby, choć marzy o przejściu na zawodowstwo. Miłośnik youngtimerów i sleeperów oraz kultowego już Top Gear - posiadacz wszystkich wydanych numerów polskiej wersji magazynu. Na co dzień upala prawie trzydziestoletnie W124.