Nowy pickup Mitsubishi z Tajlandii

Mitsubishi po 9 latach wprowadza na rynek globalny nową generację pickupa o wdzięcznej nazwie Triton. Jak na samochód użytkowy to i tak szybka zmiana, ponieważ dziś mogliśmy zobaczyć już piątą odsłonę tego modelu.

Według danych producenta – Triton to jeden z najlepiej sprzedających się modeli tej marki. Będzie on eksportowany do ponad 150 krajów na całym świecie. Czy trafi również do Polski?  Owszem, ale jako L200 i w zmienionej specyfikacji.

Produkowany w Tajlandii model jest przedstawicielem klasy SUT i względem poprzednika zmienił się diametralnie. Muskularna, elegancka i dynamiczna stylizacja nadwozia nowego Mitsubishi Triton przywodzi na myśl umięśnionego sportowca, przy czym samochód oferuje również przestronną kabinę pasażerską, dużą ładowność i wiodące w klasie właściwości jezdne. Nowy Triton zapewnia również wysoki poziom bezpieczeństwa dzięki zastosowaniu wytrzymałej struktury podwozia i ramy, a także opatentowanej przez MMC struktury nadwozia RISE*2. Ponadto, nowy Triton odznacza się wysokim komfortem jazdy oraz doskonale wyciszoną kabiną pasażerską, osiągając pod tym względem poziom zbliżony do samochodów osobowych.

Samochód oferowany jest w wersji Single Cab, Double Cab i Club Cab, natomiast w gamie jednostek napędowych znajdują się trzy silniki. Obok znanej z poprzednika konstrukcji 2,5 litra turbodiesel i benzynowej odmiany 2,4 litra debiutuje nowy turbodiesel 2,4 litra MIVEC*3, oferujący doskonałą wydajność ekologiczną i dobre osiągi.

To teraz czekamy na europejskie L200.

Konrad Stopa

Fot: Mitsubishi

 

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: