Następca Subaru XV w drodze

Równo rok po wersji koncepcyjnej Subaru pokaże produkcyjną odmianę następnego XV.

 

Choć to zupełnie nowy model, zmiany będą ewolucyjne, a nie rewolucyjne. XV mniej więcej zachowa swój obecny kształt oraz modne, terenowe atrybuty jak osłony nadkoli i rozbudowane zderzaki. W porównaniu z konceptem zniknęły oczywiście gadżeciarskie klamki, a kamery ustąpiły miejsca tradycyjnym lusterkom, ale i tak wersja produkcyjna nie będzie bardzo odbiegać od konceptu.

 

subaru crosstrek teaser

 

Subaru nie zdradza szczegółów technicznych, ale nowe XV będzie się opierać na tej samej platformie co tegoroczna Impreza. Pod maską zagości wersja rozwojowa tego samego dwulitrowego boksera, który można kupić obecnie. Na liście wyposażenia nie zabraknie garści nowinek elektronicznych z systemem obsługi Starlink na czele. Debiut już w marcu podczas salonu w Genewie.

 

Bartłomiej Puchała

Fot. Subaru

Dyskusja

komentarzy

Bartłomiej Puchała

Bartek Puchała

Nie jest fanem szybkiej jazdy. Dużo większą przyjemność sprawia mu płynność prowadzenia. Dziennikarstwo motoryzacyjne to dla niego zabawa i hobby, choć marzy o przejściu na zawodowstwo. Miłośnik youngtimerów i sleeperów oraz kultowego już Top Gear - posiadacz wszystkich wydanych numerów polskiej wersji magazynu. Na co dzień upala prawie trzydziestoletnie W124.