Zakup samochodu na kredyt? Szukaj niskich rat!

Niskie raty są w cenie. Taki wniosek podpowiada nam nie tylko rozsądek, ale i wewnętrzne dążenie do satysfakcji z prawidłowo dokonanego wyboru. Jeżeli do tego dorzucimy realnie mniejsze miesięczne wydatki, poszukiwanie jak najniższych rat stanie się dla nas prawdziwym hobby. Dowiedz się, jak korzystnie kupić samochód na kredyt!

 

Kupno auta na kredyt – określ czego chcesz

Jeżeli akurat rozważamy zakup samochodu na kredyt, najważniejsze jest, aby zacząć od określenia jakie są nasze potrzeby. Czego chcemy od samochodu? Jakie nasze oczekiwania ma spełniać?

  • Dla jednych auto jest narzędziem wykorzystywanym w życiu prywatnym i w pracy, które z czasem bez żalu zmienia się na nowe.
  • Dla innych jest przyjacielem na lata.
  • Jeden widzi w nim symbol sukcesu i wyższego statusu społecznego, drugi – nieco wygodniejszy autobus.
  • Jeszcze inny traktuje pojazd jak inwestycję.
  • Są też tacy, którzy nie będą oszczędzali na wyposażeniu pojazdu w systemy bezpieczeństwa, a niektórzy za równie ważne uznają zainstalowanie wewnątrz samochodu systemu muzycznego wysokiej klasy.

 

Auto na kredyt to dobre rozwiązanie

Jeżeli nie chcemy lub nie możemy wydać gotówki na nasz pojazd, pomyślmy o zakupie samochodu na kredyt lub w leasingu konsumenckim. Bez względu na upodobania i chęci, dla większości z nas finanse mają fundamentalne znaczenie. Dlatego przy zakupie auta warto sprawdzić rynkową ofertę dostępnych kredytów. Dlaczego dostępnych? Ponieważ niektóre są dedykowane wyłącznie jednej marce i tworzone przez banki samochodowe czy instytucje powiązane z koncernami samochodowymi, jak np. Volkswagen Financial Services. Zakup samochodu na kredyt w Volkswagen Financial Services to właśnie przykład produktu rynku kredytowego, który dedykowany jest określonej marce. Przykładami takich produktów są także np. Škoda Kredyt Niskich Rat, kredyt EasyDrive dla Volkswagena czy leasing Audi Perfect Lease dla klientów prywatnych. Na rynku znajdziemy też oferty banków uniwersalnych, które finansują różne przedmioty. Banki tego typu mają również w swoich ofertach kredyty samochodowe na zakup pojazdu niemal każdej marki.

 

zakup samochodu na kredyt

 

Czy stać nas na auto na kredyt?

Sprawdzić można to łatwo, używając kalkulatora na stronie www danej marki samochodowej. Wbrew pozorom im kalkulator internetowy jest prostszy, tym lepiej. Większość z nas chce przecież szybko i w miarę dokładnie poznać ratę kredytu na samochód. Dokładną ofertę i wszystkie warunki potwierdzi nam później sprzedawca w salonie samochodowym. W przypadku samochodowego kalkulatora kredytu dostępnego w Internecie interesują nas podstawowe kwestie: czy stać nas na miesięczne raty? jak długo będziemy spłacać kredyt? czy wkład własny możemy wpłacić minimalny i zaakceptować nieco wyższe miesięczne raty auta na kredyt, czy raczej jak najwyższy, żeby raty mniej nam ciążyły?

 

Zakup samochodu na kredyt

Raty to nie wszystko. Sprawdź inne warunki zakupu auta, dowiedz się, co możesz dodatkowo zyskać, negocjując ze sprzedawcą w salonie dealerskim. To Ty decydujesz o swoich pieniądzach.

 

Źródło: Volkswagen Bank / art. sponsorowany

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: