Wybierz odpowiedni motocykl dla siebie

W dzisiejszym artykule wytypujemy osiem najpopularniejszych typów motocykli. Czy znasz różnicę między motocyklem typu cruiser, naked i sportowym?

Jeśli nie, nie martw się. Przedstawiamy przewodnik po ośmiu najpopularniejszych typach motocykli dostępnych obecnie na rynku wybieramy tanie motocykle z Niemiec.

Motocykle sportowe

Poświęcają one komfort kierowcy na rzecz szybkości i osiągów na torze.

Motocykl sportowy to jeden z dwóch archetypów motocykli, o których wszyscy myślą. Poproś dziecko, aby narysowało szybki motocykl, a spróbuje narysować CBR lub GSX-R. Motocykle sportowe koncentrują się na osiągach, przyspieszaniu, pokonywaniu zakrętów i hamowaniu. Są tak lekkie i mocne, jak to tylko możliwe. Zazwyczaj nie są tak wygodne, jak inne typy motocykli.

Standardowe motocykle lub typu naked

Jeden z najszerzej rozwijających się segmentów motocykli, standardowy lub typu naked oferuje wydajność motocykla sportowego z wygodniejszym siedzeniem.

Wiele nowoczesnych motocykli standardowych – zwanych także motocyklami typu naked – oferuje prawie wszystkie osiągi motocykli sportowych, a jednocześnie wygodniejszą pozycję do jazdy i nieco większą uniwersalność. Segment ten szybko się rozwija i daje ogromne nadzieje w kwestii motocykli elektrycznych.

Motocykle typu Dual Sport

Motocykle typu dual-sport pozwalają jeździć po drogach asfaltowych i terenach offroad. Posiadają wysokie zawieszenie i dopuszczone do ruchu ulicznego terenowe opony.

Częściowo szosowe, częściowo brudne, motocykle typu dual sport mogą poruszać się po autostradach, możesz na nich dojeżdżać do pracy w mieście, na przedmieściach, a w weekendy pokonywać szlaki terenowe. Jeśli stawiasz na uliczny motocykl typu dual sport, poszukaj supermoto, czyli podwójnego motocykla sportowego z 17-calowymi kołami i ulicznymi oponami.

Motocykle typu cruiser

Klasyczny motocykl, wyposażony w duży, dwucylindrowy silnik i niskie siedzenie. Te motocykle są przeznaczone dla osób, które pragną relaksującej jazdy na dwóch kołach.

Ze względu na typowy styl Harleya-Davidsona, większość motocykli typu cruiser to niskie, długie i nieco złośliwie wyglądające maszyny. Ich główną zaletą jest niskie siedzenie i dumny wygląd. Harley-Davidson może być twórcą stylu motocykli typu cruiser, ale inni popularni producenci – w tym niektórzy włoscy – stworzyli własny.

Motocykle turystyczne i sportowe

Turystyka

Motocykle turystyczne i sportowe są przeznaczone do jazdy w różnych krajach, przy jednoczesnym zapewnieniu kierowcy optymalnego komfortu.

Dzisiejsze motocykle turystyczne i sportowo-turystyczne są zbudowane z myślą o długich dystansach i w pełni chronią przed warunkami atmosferycznymi, posiadają wodoodporny schowek na bagaż i inne udogodnienia, takie jak podgrzewane manetki, wbudowane radio i wygodne siedzenie. Jak sama nazwa sugeruje, motocykl sportowo-turystyczny jest przeznaczony dla osób, którzy mogą poświęcić trochę komfortu na rzecz sportowych możliwości motocykla.

Motocykle przygodowe

Motocykl turystyczny stworzony z myślą o motocyklach terenowych i przygodowych, który może jeździć praktycznie wszędzie.

Innym szybko rozwijającym się gatunkiem są motocykle przygodowe lub ADV. Są one wzorowane na popularnych od dawna motocyklach BMW R-GS, które są dużymi maszynami ulicznymi, oferującymi również znaczne możliwości jazdy w terenie.

Skutery

Skutery dają tę samą frajdę, co motocykl, a ponadto posiadają ekonomiczną, automatyczną skrzynię biegów i konstrukcję typu step-through.

Dla mieszkańców miast często nie ma nic bardziej funkcjonalnego niż skuter. Większe z nich są wygodne nawet dla wysokich osób, mają zamykany schowek na bagaż i fenomenalną wydajność paliwową.

Motocykle retro

Retro

Podgatunek standardowego motocykla. Motocykl retro posiada zarówno klasyczne elementy, jak i nowoczesne ulepszenia technologiczne.

Dzięki stylowi, który nawiązuje do korzeni połączonych z nowoczesnymi technologiami, takimi jak hamulce zapobiegające blokowaniu kół czy wtrysk paliwa, dzisiejsze motocykle retro są zarówno proste pod względem mechanicznym, jak i całkowicie niezawodne.

Źródło: Motomoxy.com / art. sponsorowany

Dyskusja

komentarzy