Fiat 500e najchętniej wybieranym samochodem elektrycznym

Fiat 500 nie przestaje zadziwiać. Samochód jest produkowany nieprzerwanie od 2007 roku. Od tego czasu przeszedł tylko kosmetyczne zmiany. Pomimo tego wziąć bije kolejne rekordy sprzedaży. Nie inaczej jest z jego elektrycznym wcieleniem. 500e stał się najchętniej wybieranym samochodem elektrycznym w I kwartale 2021 roku.

Na ten moment samochody zelektryfikowane stanowią ponad jedną trzecią rynku we Włoszech. Ich sprzedaż wyniosła odpowiednio 36% w marcu i  33,5% w kwartale. Najlepiej sprzedawanym samochodem elektrycznym w pierwszych trzech miesiącach roku jest nowy Fiat 500. Wynik 2058 sztuk zarejestrowanych samochodów może robić wrażenie.

fiat 500e nuova 6 1024x576

Fiat 500e w odróżnieniu od spalinowej wersji produkowany jest we Włoszech. To pełni elektryczny model. Został on wyposażony w akumulatory litowo-jonowe o pojemności 42 kWh, które zapewniają zasięg do 320 km według cyklu WLTP. Całkiem dobrze wygląda też proces ładowania. Nowy Fiat 500 jest wyposażony w system szybkiego ładowania prądem o mocy 85 kW. Wystarczy nam zaledwie 5 minut, aby zgromadzić rezerwę energii wystarczającą na pokonanie 50 km. Naładowanie akumulatorów do 80% zajmie nam 35 minut.

Tekst: Paweł Oblizajek
Zdjęcia: Fiat

Dyskusja

komentarzy

Paweł Oblizajek

Uwielbia podróże, szczególnie te samochodem. Chciałby na stałe zamieszczać w słonecznej Toskanii i lepiej poznać kulturę życia we Włoszech. Motoryzacją pasjonuje się od najmłodszych lat. Szczególnym zamiłowaniem darzy motoryzacje włoską. Wolne chwile spędza na spacerach z rodziną a w sobotnie wieczory śledzi zmagania angielskiej piłki nożnej. Potrafi też zarwać noc by zobaczyć walki bokserskie na światowym poziomie.