Wsadzili do BMW E36 V12 i teraz go sprzedają

W Norwegii na sprzedaż pojawiło się BMW e36 Compact z silnikiem V12 od 850 CSi z 1994 roku. Co ważne, na zewnątrz w ogóle tej zmiany nie widać, więc srebrny egzemplarz jest niezłym sleeperem.

Zrobić swapa to jedno, ale nowy twór musi jeździć i się nie posypać. Wystawiony egzemplarz jest tego najlepszym przykładem. Prace trwały naprawdę sporo lat, ale 5,6-litrowe V12 wpasowało się pod maskę idealnie. Dzięki temu małe nadwozie może cieszyć się 385 KM mocy.

Napęd auta trafia dalej na tylną oś, a do obsługi tej mocy pozostawiono tradycyjny manual. O dziwo wszystko działa i spełnia swoje funkcje. Do tej pory auto przejechało 104 tysiące kilometrów.

e36 v12 2 1024x618

Zmiany nastąpiły w zawieszeniu, gdzie pojawiły się części z M3 oraz we wnętrzu, gdzie widać trochę więcej sportu oraz luksusu.

Auto wystawiono za równowartość 135 tysięcy złotych – znajdzie się jakiś chętny na to BMW?

Konrad Stopa
fot. Finn.no

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: