Test: Rejestrator samochodowy Prestigio MultiCam 575w

Korzystanie z wideorejestratorów przyczepionych do szyby auta staje się już niemal tak powszechne, jak kilka lat temu nawoływanie się przez CB radio. Nic nie wskazuje też na to, żeby ten trend miał się zatrzymać. Postanowiliśmy więc po raz kolejny takie urządzenie przetestować. Tym razem do naszych rąk trafił rejestrator firmy Prestigio, który szokuje swoją wielkością.

Do testu otrzymaliśmy urządzenie o nazwie Prestigio Multicam 575w, które w swoich miniaturowych rozmiarach skrywa naprawdę dobrej jakości kamerę szerokokątną (160 stopni) nagrywającą w rozdzielczości FullHD. Doprecyzowując – jest to krystaliczny obraz Super HD 1296p generowany przez chipset Ambarella A7, matrycę Aptina, obiektyw 5-elementowy i układy stabilizacji obrazu oraz podbicia zakresu dynamicznego (WDR).

Dość jednak specyfikacji technicznej. Prestigio Multicam 575w jest poręcznym urządzeniem o prostym kształcie. To takie małe pudełko z wystającym obiektywem oraz wyświetlaczem z drugiej strony. Po bokach znajdziemy wejście na ładowarkę, HDMI, kartę SD oraz mikrofon. W tym wideorejestratorze nie znajdziemy jednak za wielu przycisków. Są jedynie 2 funkcyjne, które działają na zasadzie albo/albo.

 

IMG 0170 1024x768

 

Takie rozwiązanie może i wygląda estetycznie, ale jest niepraktyczne. Czytaj – bez instrukcji sobie nie poradzisz. O ile obsługa typu włącz/wyłącz i rozpocznij nagrywanie jest banalna, to do konkretnych ustawień potrzebny jest smartfon z Androidem. Jeśli nie chcesz się w to bawić musisz działać na ustawieniach standardowych lub wybrać inne urządzenie.

Jako, że rejestrator obsługuje łączność WiFi, a co więcej również chmurę, dane wideo można od razu zuplodować do sieci lub streamować na Twoją komórkę. Co więcej po połączeniu smartfona z kamerą, oprócz dostępu do ustawień, możemy również sterować kamerą (robić zdjęcia/nagrywać filmy) z podglądem na żywo na ekranie naszego telefonu. Gratka dla podglądaczy…

Przyznacie, że to dosyć innowacyjne rozwiązanie na miarę XXI wieku. Niestety jak to zazwyczaj bywa – działa sporadycznie. Niestety w obszarach gdzie istnieje kilka/kilkanaście sieci WiFi obraz nie jest streamowany na telefon.

 

IMG 0164 1024x768

 

Prestigio Multicam standardowo dedykowany jest do samochodu. W pudełku otrzymamy uchwyt do szyby, przejściówkę do ładowania przez zapalniczkę samochodową oraz długi kabel USB oraz gustowny sznureczek, który może służyć do noszenia kamery na co dzień, ponieważ posiada ona również nagrywanie w trybie przenośnym. Dzięki temu kamerka może być przydatna na co dzień np.  sportowcom.

Niestety wycieczki z kamerą nie mogą być za długie. Akumulator (zapewne poprzez małe wymiary) wystarcza jedynie na około godzinę pracy – i to chyba największa wada urządzenia. Na pewno nie jest nią cena, ponieważ dany rejestrator w oficjalnym sklepie można nabyć już za 449 zł. W zamian za przyzwoite pieniądze Prestigio Multicam 575w oferuje naprawdę sporo. Ponadto to urządzenie jest bardzo dobrze wykonane, co nieźle rokuje na przyszłość. O ewentualne awarie wynikające z uszkodzeń mechanicznych nie musimy się więc przesadnie martwić.

Konrad Stopa

 

Specyfikacja techniczna:

Kąt widzenia – 160°

Maks. rozdzielczość wideo – 2304×1296

Maks. ilość klatek w maks. rozdziel. – 30 fps

Maks. rozdzielczość zdjęcia – 3Mpx

Rozmiar Wyświetlacza 2.0″

Możliwe źródła energii – Ładowarka samochodowa

Pojemność akumulatora – 700 mAh

Technologia baterii – Lit-jon

Czas pracy akumulatora – 1 Hour

 

 

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: