Tesla Cybertruck – kosmiczny pickup Muska

Elon Musk znowu zaskakuje. Prezentuje zapowiadanego pickupa, który wygląda kosmicznie i komicznie zarazem. Jak Wam się podoba Tesla Cybertruck? Uwaga – to nie jest żart!

Nazwa modelu zdradza, że pickup Tesli nie może być całkowicie normalny, ale takich kształtów chyba nikt się nie spodziewał. Projekt wygląda jakby narysował go pięciolatek i przypomina bardziej pojazd z kosmosu niż prawowity samochód. Może też trochę czołg?

Mimo to, auto ma być w sprzedaży w 2021 roku i nie jest mrzonką. Zaprezentowano je już teraz, ponieważ to ostatnie dni świata z kultowego filmu Blade Runner. Jego cena? Od okolic 40 tysięcy dolarów.

tesla cybertruck official image 4 1024x576 Tesla Cybertruck   kosmiczny pickup Muska

Pickupa wyróżnia hartowana blacha, która jest odporna na uderzenia oraz 9mm kule z broni palnej (sic!). Wytrzymałe mają być również szyby tego prawie 6-metrowego samochodu.

Środek Cybertrucka jest bardzo minimalistyczny, ale pomieści 6 osób i będzie równie nowoczesny co aktualne modele auta.

Nie zapominajmy jednak, że to wół roboczy, więc jest w stanie uciągnąć ponad 6 ton, a na prawie 2-metrową pakę załaduje około 1,5 tony ładunku. Nie przeszkadzać to będzie jednak w osiągach samochodu. Na pusto do setki, jak na elektryka przystało, auto rozpędzać się będzie w 3 sekundy, a zasięg samochodu może wynieść nawet 800 km (w tańszej wersji około 400 km).

Konrad Stopa
fot. Tesla

tesla cybertruck official image 2 1024x576 Tesla Cybertruck   kosmiczny pickup Muska

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: