Sportowe buty rajdowe – jaki model wybrać?

Zaczynasz swoja przygodę ze sportami motorowymi? Jednym z pierwszych zakupów, oprócz sprzętu, powinny być buty rajdowe. Muszą odpowiadać kierowcy pod każdym względem, ponieważ musi on polegać na nich w każdej sytuacji. Dodatkowo także muszą być komfortowe i wytrzymałe – słowem perfekcyjnie dopasowane i najwyższej jakości.

 

Czym powinny wyróżniać się dobre buty rajdowe?

Przede wszystkim obuwie rajdowe powinno odzwierciedlać ergonomię ludzkiej stopy, musi ją ochraniać i jednocześnie nie krępować ruchów. Dlatego też najlepsze obuwie to takie, które ma opływowy kształt, dobrze przylega do stopy i poprawia czucie podczas jazdy. Powinno mieć cienką i elastyczną podeszwę, antypoślizgowy bieżnik, a także stabilizować kostkę, dlatego też najlepszym wyborem jest zakupienie obuwia wysokiego, co dodatkowo zapobiega urazom stóp. Gdy będzie ono posiadało dodatkowe perforacje i wstawki odprowadzające powietrze, wtedy komfort będzie optymalny.

Gdy chodzi o materiały, obuwie rajdowe powinno być wykonane ze skóry naturalnej, natomiast podeszwa z plastycznych, ale wytrzymałych na uszkodzenia tworzyw. Skóra naturalna jest znacznie lepsza od tworzyw sztucznych, ponieważ potrafi dostosować się do kształtu stopy. Bardzo ważna jest także wkładka – powinna być wygodna i anatomiczna.

Oczywiście, jeżeli nastawiasz się na profesjonalne rajdy, wtedy twoje obuwie powinno posiadać także homologację.

 

Buty Sparco – najwyższa jakość od lat

Sparco to jedna z najbardziej popularnych firm włoskich zajmujących się sprzedażą akcesoriów i wyposażenia dla rajdowców. Oferuje ona swoje produkty już od 1977 roku i od tego czasu zyskała sobie wielu entuzjastów. Buty Sparco uznawane są za jedne z najbardziej zaawansowanych – to najwyższej jakości materiały oraz innowacyjne technologie w służbie bezpieczeństwa oraz efektywności w nawet najbardziej ekstremalnych warunkach.

Wśród popularnych modeli Sparco znajdują się standardowe modele rajdowe oraz z anatomicznymi zapięciami, głównie wykonane ze skóry naturalnej, ze skórzanymi lub z lateksowymi wkładkami z efektem pamięci. Posiadają także antypoślizgowe podeszwy, które są antystatyczne, odporne na oleje i ropę. Do dyspozycji jest szeroka gama niskich i wysokich modeli w rożnych rozmiarach i kolorach. Co więcej, buty Sparco mogą być spersonalizowane. Wiadomym jest, że funkcjonalność butów rajdowych to podstawa w kompletowaniu stroju rajdowego. Odpowiednia stabilizacja i przyczepność niejednokrotnie mogą uchronić nas przed niebezpiecznym wypadkiem. Minimalizacja niebezpieczeństw jest priorytetem w sportach motorowych. Nie mamy również obawy, iż stopa się ześlizgnie. Coraz częściej jednak stawia się na estetykę i designerski wygląd. Kolorowe materiały i wariackie wzory skutecznie zdopingują Cię do osiągania kolejnych kilometrów.

Jeżeli chcesz kupić buty Sparco, możesz dzisiaj znaleźć je w wielu polskich sklepach internetowych i stacjonarnych zajmujących się sprzedażą wyposażenia rajdowego. Ceny wynoszą średnio od 200 do 900 złotych zależnie od wybranego modelu.

 

Autor artykułu
Artykuł został przygotowany przez firmę www.topracingshop.pl specjalizującej się w sprzedaży oryginalnych gadżetów rajdowych.

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: