Rosnąca popularność wynajmu długoterminowego aut w Polsce. Dlaczego cieszy się takim zainteresowaniem?

Wynajem długoterminowy to nowoczesna forma finansowania samochodu coraz częściej wybierana przez Polaków. Wielu z nas nie zależy już na posiadaniu samego auta, a na wygodnym i transparentnym sposobie korzystania z pojazdu. Jaka jest przyczyna zmiany tego trendu i dlaczego najem samochodów zyskuje na popularności w Polsce?

Łatwo zarządzaj flotą pojazdów z wynajmem długoterminowym

Na przestrzeni ostatnich lat, zwłaszcza przedsiębiorcy chętnie korzystali z możliwości wynajęcia samochodu na dłuższy okres. Właściciele małych, średnich i dużych firm decydują się na podpisanie umowy auta na abonament, ponieważ dzięki temu w łatwy sposób mogą stworzyć oraz zarządzać całą flotą pojazdów. Nie ma znaczenia, czy firma potrzebuje jednego, czy kilkunastu samochodów — wynajem długoterminowy w każdym przypadku będzie właściwym i opłacalnym wyborem. Firmy wynajmujące posiadają w ofercie wiele marek i modeli spełniających indywidualne oczekiwania Klientów — samochody dostawcze dla firm kurierskich, auta Premium na spotkania biznesowe, samochody Standard dla pracowników sezonowych itp. Obsługa floty pojazdów jest często czasochłonnym i skomplikowanym procesem, dlatego firmy wynajmujące wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Klientów. Oferują szereg korzystnych rozwiązań, dzięki którym Klient nie musi zaprzątać sobie głowy czynnościami serwisowymi i administracyjnymi — m.in. kwestią ubezpieczenia, okresowych przeglądów technicznych, napraw pojazdu, wymiany i przechowywania opon.

Sprawdź jak możesz zaoszczędzić z wynajmem długoterminowym

Brak konieczności zarządzania flotą pojazdów to nie jedyna zaleta usługi samochodów na abonament. Najem to również doskonała forma finansowania samochodu, pozwalająca na uzyskanie nawet do kilkunastu procent oszczędności. Jak to możliwe? Po podpisaniu umowy wynajmu długoterminowego, Klient opłaca stosunkowo niską ratę, ponieważ w wynajmie opłacana jest tylko utrata wartości pojazdu, a nie cała jego wartość. Innymi słowy, Klient nie płaci za posiadanie auta, a za jego korzystanie. Użytkuje on nowe i komfortowe pojazdy, jednocześnie nie martwiąc się o utratę wartości rezydualnej auta. Warto pamiętać, że w pierwszych trzech latach użytkowania, pojazdy mogą stracić nawet aż do 50% swojej początkowej wartości. Ponadto, wynajem długoterminowy pozwala również sporo zaoszczędzić na kosztach eksploatacji samochodu, zwłaszcza jeśli użytkuje się go stale i często. Wszelkie naprawy i serwis pojazdów mogą być wliczone w cenę raty, dlatego w łatwy sposób Klient unika dodatkowych i nieprzewidzianych kosztów. Wynajem długoterminowy gwarantuje również możliwość odliczenia kosztów finansowania i eksploatacji od podatku VAT, co pozwala na uzyskanie znacznych oszczędności w firmie. Co ważne, wykorzystując samochód w celach służbowych jak i prywatnych, Klient ma prawo do odliczenia podatku.

Użytkowanie samochodu wiąże się z wieloma zaletami i udogodnieniami. Z drugiej strony, istnieje również wiele obowiązków i trudności, które spadają na właściciela pojazdu. Wynajem długoterminowy wychodzi naprzeciw potrzebom Klienta, gwarantując uproszczenie procesu zarządzania flotą pojazdów oraz redukując koszty finansowania i eksploatacji aut. To sprawia, że coraz więcej osób zamiast na zakup nowego samochodu, decyduje się na podpisanie umowy najmu.

Źródło: Go-fleet.pl / art. sponsorowany

Dyskusja

komentarzy