Rodzinne wakacje w Krakowie i auto z wypożyczalni

Planujesz urlop z rodziną i lubisz podróżować po swojemu, jednak Twoje auto nie za bardzo się do tego nadaje? W takiej sytuacji warto skorzystać z usług wypożyczalni samochodów, dzięki czemu zyskasz niezależność i możliwość swobodnego poruszania się po okolicy.

Segment pojazdu

Podczas wyboru segmentu pojazdu powinieneś zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów, takich jak chociażby przestrzeń bagażowa, ilość miejsc dla pasażerów czy wyposażenie dostępne w standardzie. Oczywiście w przypadku wyjazdów rodzinnych najważniejszy jest przede wszystkim komfort i bezpieczeństwo, a samochody typu van świetnie sprawdzają się pod tym względem. Jeżeli dodatkowo podróżujesz z dużą rodziną, wynajem 9-osobowego busa z silnikiem diesla wydaje się tutaj najrozsądniejszym rozwiązaniem.

Wybór wypożyczalni busów

W poszukiwaniu najbardziej interesującej oferty wynajmu, zajrzyj na mapy Google. Znajdziesz tu najlepszych lokalnych przewoźników, którzy zazwyczaj oferują najkorzystniejsze ceny. Jeżeli zamierzasz dotrzeć do Krakowa drogą lotniczą, w pierwszej kolejności sprawdź okolice lotniska w Balicach. Wokół portu lotniczego “Kraków Airport” zlokalizowanych jest co najmniej kilka firm oferujących wynajem busów, jak na przykład wypożyczalnia busów Rentalvans. Po dokonaniu wyboru, czas na złożenie rezerwacji. Większość wypożyczalni udostępnia swoim klientom możliwość zarezerwowania pojazdu za pośrednictwem formularza online. Składając rezerwację w ten sposób otrzymasz pełną listę kosztów, dzięki czemu będziesz mógł lepiej zaplanować swoje wakacyjne wydatki.

Wymagania wobec kierowcy

Przed wypełnieniem formularza rezerwacji busa, powinieneś uważnie przeczytać regulamin wypożyczalni i zapoznać się ze wszystkimi wymaganiami, jakie musisz spełnić, aby otrzymać kluczyki do ręki. Przede wszystkim musisz posiadać ważne prawo jazdy od minimum 12 miesięcy i być w odpowiednim wieku. Zwykle kierowca powinien mieć ukończone 25 lat, ale nie jest to regułą – niektóre wypożyczalnie dopuszczają kierowców poniżej tej granicy, niemniej oczekują wtedy uiszczenia dodatkowej opłaty. Kolejnym warunkiem jest posiadanie karty debetowej lub kredytowej, na której wypożyczalnia dokona depozytu środków przed wydaniem pojazdu. Do wynajęcia samochodu niezbędne są dwa dokumenty, potwierdzające tożsamość kierowcy.

Zanim podpiszesz umowę na wynajem busa

Przed odbiorem busa, dokładnie zapoznaj się ze stanem technicznym pojazdu. Na wszelki wypadek możesz również sfotografować samochód z każdej strony, aby uniknąć ewentualnych oskarżeń o zarysowanie lub wgniecenie karoserii. Nie zaszkodzi również sprawdzić ilość paliwa w baku – powinieneś otrzymać auto zatankowane do pełna i notabene w takim samym stanie je zwrócić. Na koniec przeczytaj uważnie całą umowę i sprawdź, czy w treści nie czają się jakieś dodatkowe opłaty, jak np. koszt za przekroczenie dziennego limitu przejechanych kilometrów, jeśli takowy w ogóle istnieje w danej wypożyczalni.

Źródło: Rental Vans / art. sponsorowany

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: