Rekord w paleniu gumy

Nie w każdym zakątku świata jest zima i w ostatni weekend Australijczycy postanowili poświętować lato na swój sposób. Pobili oni rekord ilości aut palących gumę w jednym czasie i miejscu.

Wątpię, że na wydarzeniu pojawili się obrońcy praw przyrody, bo 126 aut ustawionych koło siebie w widowiskowy sposób narobiło trochę dymu. Swąd spalonej gumy było czuć w okolicy jeszcze przez długą chwilę.

Jak do tego doszło? Otóż na imprezie o nazwie Summernats postanowiono poświęcić 252 opony, by przez 30 sekund pobić rekord Guinnessa w tej materii. Tak naprawdę to ułamek całego spotkania, ponieważ impreza ta ściąga ponad 2500 samochód i spokojnie co roku odwiedza ją aż 100 tysięcy osób.

Poprzedni rekord należał do mieszkańców Arabii Saudyjskiej i wynosił 119 samochodów.

Konrad Stopa

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: