Przygotuj swój samochód do zimy

Wraz z nastaniem chłodniejszych dni kierowcy powinni szczególnie zadbać o swoje pojazdy. Wszystko po to, by zimowe mrozy oraz niesprzyjające warunki nie wpłynęły na komfort oraz bezpieczeństwo jazdy. Sprawdźmy, w jaki sposób warto przygotować samochód do zimy?

Opony zimowe

O tym jak ważna jest zmiana opon na zimowe nie trzeba już chyba nikogo przekonywać. Opony letnie pod wpływem niskiej temperatury twardnieją, przez co nie są w stanie zapewnić odpowiedniej przyczepności. Wciąż jednak wielu kierowców zastanawia się kiedy należy zmienić opony na zimowe. Faktem jest, że nie ma jednej konkretnej daty, do której powinniśmy to zrobić. Niemniej jednak lepiej nie czekać aż do pierwszych opadów śniegu. Specjaliści przekonują, że warto zdecydować się na wymianę opon na zimowe, kiedy temperatura na zewnątrz spada poniżej 7 stopni Celsjusza.

Wycieraczki i spryskiwacz

Jesień i zima to czas zwiększonych opadów. Duża wilgotność powietrza, mgły, mróz powodujący oszronienie szyb – to wszystko przyczynia się do zakłócania widoczności. Warto więc zadbać o to, by szybkie i sprawne oczyszczanie szyb było możliwe. W tym celu warto wymienić płyn w spryskiwaczu na taki, który nie zamarza w niskich temperaturach. Przyjrzyj się również pracy wycieraczek – jeśli pracują głośno, zostawiają smugi lub niedokładnie zbierają wodę z szyby to znak, że czas na ich wymianę. Przyjrzyj się także, czy pióro wycieraczki nie jest zabrudzone lub postrzępione. Czasem zdarza się bowiem tak, że zużycie wycieraczki nie daje na początku żadnych widocznych sygnałów.

Zatroszcz się o akumulator

Kolejną kwestią, o którą warto zadbać przed zimą jest sprawdzenie w jakim stanie znajduje się akumulator w naszym aucie. Często bowiem zdarza się tak, że nawet niewielkie mrozy sprawiają, że nasze auto nie chce się uruchomić. Przed zimą warto więc sprawdzić napięcie paska klinowego, stan akumulatora oraz napięcie ładowania. Jeśli akumulator w twoim aucie ma ponad cztery lata oznacza to, że czas wymienić go na nowy. Poza tym, nawet jeśli wszystko wydaje się być w porządku warto wyposażyć samochód w przewody rozruchowe, które mogą pomóc uruchomić pojazd w kryzysowej sytuacji.

Autor artykułu
Artykuł został przygotowany przez stronę prostowniki-akumulatory.pl.

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: