Opony zimowe klasy ekonomicznej – zakup, jakich modeli warto rozważyć?

Opony zimowe powinny gwarantować bezpieczeństwo podczas jazdy. Czy mogą to zrobić modele z klasy ekonomicznej? Oczywiście, że tak! Wiele z nich to naprawdę dobrej jakości produkcje w rozsądnych cenach. Ogumienie idealne do niewielkich samochodów miejskich. O jakich markach i modelach mowa?

Kiedy wybrać opony klasy ekonomicznej?

Na wybór konkretnej klasy opon wpływ ma wiele czynników. Przede wszystkim należy wziąć pod uwagę moc pojazdu, jego wagę, styl jazdy kierowcy czy pokonywane każdego dnia kilometry. Wiele do powiedzenia może mieć miejsce użytkowania, bo jak wiemy, część kierowców prowadzi pojazd tylko w mieście, pozostali z kolei częściej wybierają się w dłuższe trasy na przykład po autostradzie. Grupa odbiorców opon klasy ekonomicznej jest jednak stosunkowo prosta do wyodrębnienia. 

Jeśli pokonujesz małe przebiegi każdego roku, jeździsz przede wszystkim w mieście i raczej nie zdarza Ci się wyjeżdżać poza ten obszar, powinieneś postawić na opony budżetowe. Również wtedy, gdy posiadasz małe auto na przykład to z segmentu A lub B jak Volkswagen Up! czy Volkswagen Polo. Co więcej, jeśli nie jesteś fanem szybkiej, dynamicznej jazdy, również powinieneś wybrać ogumienie z klasy ekonomicznej. Bezpieczeństwo podczas prowadzenia auta po mieście przy spokojnej jeździe nie zmieni się w porównaniu do modeli z klasy średniej i premium nawet zimą, a Ty znacznie zaoszczędzisz.

oponyzimowe1 683x1024

Popularne marki opon budżetowych

Na polskim rynku opon budżetowych od wielu lat istnieje kilka ciekawych marek. Proponują one ogumienie do różnych segmentów pojazdów, zapewniają opony zimowe oraz modele letnie i całoroczne. Warto zaznaczyć, że dysponują szeroką ofertą modelową, co za tym idzie, klienci bez względu na własne oczekiwania czy wymagania producenta znajdą komplet dla siebie. Do jednych z liderów na polskiej scenie należy bez dwóch zdań marka Dębica, produkuje ogumienie z pogranicza klas ekonomicznej i średniej, można ją jednak zaliczyć do producentów budżetowych.

W hurtowniach opon czeka zimowe ogumienie od takich producentów jak Barum, Matador, Kromoran czy Dayton. To kolejne propozycje marek budżetowych, ale wciąż nie ostatnie. Wszystkich dostawców wyróżnia cena, bo na tle produkcji średniej klasy czy rozwiązań premium to właśnie koszty przeważają za wyborem modeli budżetowych. Warto jednocześnie zauważyć, że na polski rynek coraz chętniej wchodzą azjatyckie marki. Wraz z obniżeniem tam kosztów produkcji mogą oferować naprawdę ciekawe opony budżetowe. Jednym z najbardziej znanych producentów opon zimowych z tamtego kontynentu jest bez dwóch zdań koreańska marka Nexen.

Opony z klasy ekonomicznej – trzy dobrej jakości modele

Opony zimowe w wersji budżetowej wcale nie muszą mocno odbiegać jakością od produkcji z klasy średniej i premium. Świadczą o tym trzy poniższe modele:

  • -Kormoran SNOW

Model z serii SNOW od firmy Kormoran to wersja wyposażona w szereg nowoczesnych, optymalizujących jazdę po mokrej, a często zaśnieżonej nawierzchni rozwiązań. Opony bez dwóch zdań najlepiej sprawdzą się przy zrównoważonym stylu jazdy. 

  • -Dębica Frigo HP2

Opona z oznaczeniem 3PMSF (Three Peak Mountain Snow Flake) spełniająca wymagania Unii Euorpejskiej dotyczące właśnie opon zimowych. Model został więc przetestowany pod kątem przyczepności na śniegu, zyskał ocenę dobrą. Bez dwóch zdań jeden z liderów w klasie ekonomicznej. 

  • -Dębica Frigo 2

Na koniec Dębica Frigo 2, czyli model również mający oznaczenie 3PMSF. Przeszedł testy prowadzone przez TCS, ADAC i ÖAMTC zyskując zadowalające noty. Wyprodukowany z mieszanki gumowej z krzemionką. Jedna z najlepszych opon, jeśli chodzi o stosunek jakości do ceny.

Źródło: Miwan.pl / art. sponsorowany

Dyskusja

komentarzy