Na SUVa od Lamborghini musimy jeszcze poczekać

Lamborghini Urus zadebiutuje dopiero w 2017 roku. W Polsce do tego czasu powstanie już salon Lamborghini, ale nie wiem czy ten debiut zaciągnie do niego wiele klientów.

Sam Urus będzie zbudowany na platformie, którą dzielą już Audi Q7 i Porsche Cayenne. Nie znamy szczegółów projektu, ale pod maską można spodziewać się zarówno supermocnych silników, jak i co raz bardziej popularniejsze hybrydy. Plotki donoszą, że może to być nawet połączenie V8 z silnikami elektrycznymi.

lamborghini urus 01 Na SUVa od Lamborghini musimy jeszcze poczekać

Opóźnienie wynika z ambicji Lamborghini. Szefowie chcą, aby ten model stał się przebojem i zawojował cały świat. W tym roku mieliśmy już debiut Huracana i to nam musi wystarczyć. Ale czy markę z taką historię na to stać? Nie jesteśmy pewni, ale to może lepiej jakby Lamborghini były tylko sportowe.

Cena Urusa? Ma wahać się w okolicach 170 000 Euro.

Konrad Stopa

Lamborghini Urus 2 234273 Na SUVa od Lamborghini musimy jeszcze poczekać

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: