Peugeot RCZ w wersji R przekroczył granice Polski

Najszybsza odmiana rywala TT już dostępna w naszych salonach. Czy 270 KM wystarczy, żeby zapewnić wszystkim fanom sportowe emocje?

Wersja jest dużo mocniejsza i szybsza od podstawowych wersji co powinno ucieszyć każdego fascynata motoryzacji, nawet tego który nie lubi samochodów na „F”. Jak mocno to auto jest szybsze? Do przysłowiowej setki rozpędza się w 5,9 sekundy, a prędkościomierz zatrzymuje się na 250 km/h. Wyniki dosyć dosyć.

%name Peugeot RCZ w wersji R przekroczył granice Polski

Wspomniane 270 koni mechanicznych producent uzyskał z wzmocnionego silnika 1,6 litra THP, który generuje 330 NM już od 1900 obrotów na minutę. Pozwala to na pokonanie pierwszego kilometra w lekko ponad 25 sekund.

Na zewnątrz zmieniło się niewiele. Obniżono zawieszenie, zainstalowano lepsze hamulce, a także tzw. szperę by poprawić przyczepność przednionapędowca. Dla fanów ekologii dodam, że samochód zużywa jedynie 6,3 l/100 km, ale kosztuje od 153 tysięcy złotych.

Konrad Stopa

%name Peugeot RCZ w wersji R przekroczył granice Polski

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: