Monitoring GPS rozwiązaniem dla optymalizacji kosztów

Nie trzeba przekonywać żadnego przedsiębiorcy o tym, że osiągnięcie jak najlepszych efektów finansowych jest możliwe dzięki utrzymaniu i korzystnemu wykorzystaniu floty samochodowej. Jest to związane z obsługiwaniem znajdujących się w niej pojazdów oraz zarządzaniem nimi.

W tym celu coraz więcej właścicieli firm decyduje się na korzystanie z monitoringu GPS, będącego remedium wobec powyższych założeń i oczekiwań. W niniejszym artykule zostaną przedstawione metody na jego użytkowanie.

Optymalizowanie trasy za pomocą systemów informatycznych

Udogodnienie w postaci modułu informacyjnego oraz optymalizującego trasy monitoringu GPS jest w stanie skutecznie i na długo poprawić przebieg procesów o charakterze transportowym.  Fundamentalną kwestią w tym aspekcie są uzgodnienia logistyczne, czyli wyznaczone miejsca, które mają realne znacznie w realizowaniu zarówno pojedynczej dostawy, jak i całych tras.  Aby to jednak było możliwe, niezbędne jest zdefiniowanie każdego procesu zlecenia przy jednoczesnym określeniu zakresu kontrolnego. Potrzebne są do tego odpowiedzi na pytania związane z terminem przygotowania przesyłki, jej wysyłki, rozpoczęcia załadunku, wyznaczonej trasy dla kierowcy czy ram czasowych przeznaczonych na wykonanie zadania.

Te działania pozwalają na uściślenie warunków dostawczych, które dla każdego z klientów są inne. Gdy wyznaczana jest trasa, monitoring GPS bierze pod uwagę czas na dostarczenie przesyłki, stopień ładowności pojazdu oraz dostępność bolidów znajdujących się we flocie.

Jak optymalizuje się trasy?

Monitoring GPS za pomocą swoich modułów optymalizuje trasy w ten sposób, aby zostały one w sposób automatyczny przekazany do systemu nawigacyjnego umieszczonego w danym samochodzie. Proces zintegrowania ich w przypadku floty pozwala na stałe nadzorowanie zarówno tego, gdzie znajdują się przypisane do niej pojazdy, jak i ich statusów. Z pomocą samochodowego komputera ma się dostęp do informacji dotyczących wydania przesyłki, ewentualnego przyjęcia zwrotu czy temperatury pojazdu. Gdy trasa dobiega końca, wszystkie informacje odsyłane są do odpowiedniego podmiotu w przedsiębiorstwie.

Integracja kontrolowania trasy

Możliwość stałego opracowywania trasy pozwala na eliminację sytuacji, gdy ktoś manipuluję danymi lub je przejmuje. Kontrolowanie trasy jest związane z analizowaniem czasu, w którym pojazd znajduje się w ruchu oraz dokonuje postoju, uwzględnianiem różnic, gdy dojdzie do odchyleń i kontrolowaniem wydajności.

monitoringgpsrozwiazaniemdlaoptymalizacjikosztow2 1024x683 Monitoring GPS rozwiązaniem dla optymalizacji kosztów

Podsumowanie

Dzięki zarządzaniu flotą z pomocy monitoringu GPS przedsiębiorca może liczyć nie tylko na optymalizację kosztów, ale i zwiększenie jakości swoich usług. Stąd też chcący osiągnąć ten efekt właściciele firm nie powinni zwlekać ze wdrożeniem tego rozwiązania.

Więcej informacji znajdziesz na https://www.verizonconnect.com/pl/rozwiazania/monitoring-gps/

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: