Nowy Mercedes GLB to 7-miejscowy, kompaktowy crossover

Według Mercedesa crossoverów nigdy dość. Nowy GLB bez problemu znajdzie swoje miejsce obok GLA, bo ma trochę inne przeznaczenie.

Podczas salonu w Szanghaju Mercedes pokazał koncept zupełnie nowego modelu. GLB to kolejny średniej wielkości crossover w gamie, ale według producenta to nie problem. Razem z GLA mają się uzupełniać, bo jeden z nich jest bardziej sportowy, drugi bardziej wielozadaniowy. W stosunku do GLA nowy model ma o wiele bardziej pudełkowatą sylwetkę, co sugeruje obszerniejsze wnętrze i większą funkcjonalność.

Pokazany samochód to jeszcze przedprodukcyjny koncept, ale nie powinien bardzo różnić się od finalnego produktu. Podobny manewr Mercedes wcześniej wykonał z klasą X. Najważniejszą informacją na temat GLB jest jego wnętrze przewidziane nawet dla 7 osób. Producent ze Stuttgartu zapewnia, że z tyłu zmieszczą się nie tylko dzieci, co chętnie sprawdzimy w swoim czasie.

Pod maską konceptu pracuje silnik benzynowy o pojemności 2 litrów i mocy 225 KM. Połączono go z 8-biegowym automatem i napędem 4Matic. Inne napędy prawdopodobnie będą takie jak w GLA, bo auta te korzystają z tej samej platformy podwoziowej. Nie wiadomo czy kiedykolwiek pojawi się wersja AMG.

mercedes bens concept glb 2 1024x576

Bartłomiej Puchała
fot. Mercedes-Benz

Dyskusja

komentarzy

Bartek Puchała

Nie jest fanem szybkiej jazdy. Dużo większą przyjemność sprawia mu płynność prowadzenia. Dziennikarstwo motoryzacyjne to dla niego zabawa i hobby, choć marzy o przejściu na zawodowstwo. Miłośnik youngtimerów i sleeperów oraz kultowego już Top Gear - posiadacz wszystkich wydanych numerów polskiej wersji magazynu. Na co dzień upala prawie trzydziestoletnie W124.