Kolejny rekord na Nurburgringu

Niemiecki tor owiany jest legendą, a producenci robią co mogą by jego okrążenie przejechać jak najszybciej. Nowy rekord należy do Porsche GT2 RS MR i jest najszybszym autem dopuszczonym do ruchu na tej trasie.

Pokonanie prawie 21 kilometrów tego asfaltowego toru zajęło niemieckiej marce jedyne 6 minut 40 sekund i 3 setne sekundy. Wynik ten poprawił poprzedni rekord należący do Lamborghini Aventadora SVJ o ponad 4,5 sekundy. Na północnej pętli to nokaut.

Włoski producent z Porsche biją się co chwilę o rekord czasu przejazdu Nurburgring. Mniej więcej co pół roku, któraś marka zdobywa ten laur obniżając magiczny czas przejazdu.

porsche ponownie szybsze od lamborghini 02 Kolejny rekord na Nurburgringu

Porsche 911 GT2 RS MR jest lekko zmodyfikowane względem salonowej wersji sprzedawanej również w Polsce, ale pod maską, silnik nadal ma 3,8-litrowe biturbo o mocy 700 KM oraz sześc cylindrów. Zmiany pojawiły się w podwoziu i układzie zawieszenia oraz polepszono aerodynamikę.

Kto by pomyślał, że granicę czasu okrążenia można tak przesuwać. Jeszcze niedawno cieszono się z pobicia bariery 7 minut w tym zielonym piekle…

Konrad Stopa
fot. Porsche

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: