Fabryka Mercedesa w Polsce

Potwierdzają się kolejne dobre informacje na temat budowy fabryki Daimlera w Jaworze. Już w 2020 roku produkcja silników ma osiągnąć pełne moce przerobowe.

 

Mercedes-Benz Polska informuje, że budowa fabryki rozpocznie się jeszcze w 2016 roku. Dokładnie rzecz ujmując w jego drugim półroczu – znając polskie realia – pewnie pod koniec bieżącego roku. Inwestycja ma pochłonąć prawie 500 milionów Euro oraz zapewnić kilkaset nowych miejsc pracy.

Zakład w okolicach Legnicy będzie wytwarzał nawet kilkaset tysięcy silników rocznie. Mają to być czterocylindrowe motory (zarówno benzyny, jak i diesle), które zasilą osobowe samochody tej niemieckiej marki.

 

 

 

Co ciekawe, polska fabryka będzie pierwszą na świecie, która zajmie się produkcją silników, a nie znajduje się na terenie Niemiec.

Nie pozostaje nic innego jak tylko czekać i trzymać kciuki, żeby po drodze nie stało się nic strasznego!

 

Konrad Stopa

Fot: Mercedes

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: