Elektryczne Nissany trafią do firmy InPost

Rynek samochodów elektrycznych systematycznie rośnie w siłę. Można powiedzieć, że z miesiąca na miesiąc sprzedaż samochodów eklektycznych również rośnie. Dotyczy do również lekkich pojazdów dostawczych. Jednym z dowodów potwierdzających tą tezę jest ostatni kontrakt firmy kurierskiej InPost.

Umowa obejmuje 40 elektrycznych furgonów Nissan e-NV200. Trafią one do dużych miast. 30 egzemplarzy Nissana e-NV200 w wersji XL Voltia oraz 10 standardowych furgonów e-NV200 trafi do oddziałów w Warszawie, Krakowie i Wrocławiu. Zaletą wspomnianych pojazdów jest oprócz niskich kosztów eksploatacji niski próg załadunku oraz całkiem spora ładowność, która wynosi 580 kg. Nissan e-NV200 Voltia pomieści aż 3 europalety. Pojazd wyposażony jest w akumulator litowo-jonowy o pojemności 40 kWh, który zapewnia realny zasięg ponad 200 km. Do codziennej pracy w mieście powinno to w zupełności wystarczyć.  Po zakończonej pracy baterię można dosyć szybko naładować. Ładowanie prądem stałym za pomocą złącza CHAdeMO od 0 do 80 procent zajmuje zaledwie około 50 minut. Ładowanie ładowarką 6,6 kW zajmie zaś około 7,5 godziny.

Elektryczne samochody marki Nissan przygotowane dla firmy InPost są całkiem dobrze wyposażone. Na liście wyposażenia seryjnego znajdziemy m.in. automatyczną klimatyzację, podgrzewane fotele czy system bezkluczykowego dostępu do samochodu.

Tekst: Paweł Oblizajek
Zdjęcia: Nissan

Dyskusja

komentarzy

Paweł Oblizajek

Paweł Oblizajek

Uwielbia podróże, szczególnie te samochodem. Chciałby na stałe zamieszczać w słonecznej Toskanii i lepiej poznać kulturę życia we Włoszech. Motoryzacją pasjonuje się od najmłodszych lat. Szczególnym zamiłowaniem darzy motoryzacje włoską. Wolne chwile spędza na spacerach z rodziną a w sobotnie wieczory śledzi zmagania angielskiej piłki nożnej. Potrafi też zarwać noc by zobaczyć walki bokserskie na światowym poziomie.