Akcesoria motocyklowe – konieczność czy zbędny wydatek?

Wielu motocyklistów, szczególnie tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z jednośladami, zastanawia się, czy wydawanie pieniędzy na akcesoria motocyklowe jest konieczne.

W końcu kupno motocykla już samo w sobie jest sporym wydatkiem. Na rynku dostępnych jest bardzo wiele różnego rodzaju produktów. Z części z nich można spokojnie zrezygnować szukając oszczędności, ponieważ wpływają one tylko na wygodę jazdy lub wygląd pojazdu, jeśli jednak mowa o akcesoriach, które mają duży wpływ na bezpieczeństwo jazdy – zawsze warto inwestować w wysokiej jakości rozwiązania.

Ubiór

Podstawową rzeczą, o którą należy zadbać jest zakup odpowiedniej odzieży. Nie można zapominać, że dla osoby poruszającej się po drogach jednośladem nawet drobny wypadek związany jest z większym ryzykiem niż dla tych, które przebywają w samochodach zapewniających dodatkową ochronę. W rzeczywistości na poziom bezpieczeństwa motocyklisty największy wpływ ma jakość ubrań, które ma na sobie. Kaski motocyklowe z homologacją to absolutna konieczność zarówno dla osoby kierującej motocyklem, jak i dla pasażera. Warto zainwestować również w specjalnie wzmocnione kurtki i spodnie lub kombinezony, które będą stanowić ochronę przed urazami, a także odpowiednie buty oraz rękawice.

Przechowywanie

Niezależnie od tego, czy taki motocykl jest wykorzystywany w czasie codziennych dojazdów do pracy, czy w celach rekreacyjnych, zadbanie o wygodne miejsce na przechowywanie przynajmniej podstawowych rzeczy, jakie warto zabrać ze sobą w drogę zawsze jest dobrym pomysłem. Inwestycja w kufer do przechowywania sprawi, że nawet na dłuższy wyjazd można będzie spakować się bez żadnego problemu. Kiedy do przewiezienia jest mniejsza ilość rzeczy możliwe jest też kupienie dostosowanego do jazdy plecaka, jednak korzystanie z kufrów jest o tyle wygodniejsze, że w żaden sposób nie ogranicza ruchów motocyklisty. Sprawdź ciekawe kufry centralne.

2 2 1024x683

Zabezpieczenia

Kiedy mowa o bezpieczeństwie, należy mieć na uwadze nie tylko swoje własne bezpieczeństwo, ale również zabezpieczenie motocykla. Na jego stan może wpływać wiele rzeczy, w tym również sposób, w jaki jest on przechowywany. Oczywiście najwygodniejszym i najskuteczniejszym rozwiązaniem jest umieszczanie motoru w garażu lub w zadaszonym miejscu za każdym razem, kiedy nie jest on wykorzystywany. Dzięki temu możliwe jest ograniczenie wpływu czynników atmosferycznych na pojazd. Kiedy jednak nie jest to dostępna opcja, najlepszym sposobem na zapewnienie swojemu motocyklowi przynajmniej częściowej ochrony jest kupno wodoodpornego pokrowca. Należy jednak pamiętać o dokładnym sprawdzeniu, czy wybrany pokrowiec będzie pasował do motoru, który ma zabezpieczać.

Blokady

Kolejną grupą akcesoriów, których zakup warto rozważyć są blokady antykradzieżowe. Zdarzają się sytuacje, kiedy po prostu nie mamy innego wyjścia niż pozostawienie swojego motoru na parkingu. Może to być szczególnie stresujące, kiedy miejsce postoju nie jest strzeżone. W takiej chwili założenie blokady, która zabezpieczy motor przed kradzieżą pozwoli na uniknięcie tego stresu, a przede wszystkim ochroni przed stratą zainwestowanych w jednoślad pieniędzy.

Akcesoria motocyklowe to nie tylko gadżety i dodatki do motoru, ale również rzeczy, które mogą znacząco wpłynąć na bezpieczeństwo oraz komfort jazdy. Jazda na motorze powinna sprawiać przyjemność, a nie wiązać się z niepotrzebnym ryzykiem i właśnie dlatego warto przeglądać oferty sklepów motocyklowych w celu znalezienia najprzydatniejszych akcesoriów.

Źródło: Motobanda / art. sponsorowany

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: