Dacia Spring najtańszym samochodem elektrycznym?

Już w przyszłym roku będzie można kupić najtańszą elektryczną Dacię. Model Spring nie dość, że wygląda dość atrakcyjnie, to kusić będzie też ceną.

Teoretycznie auto ma mieć zasięg 200 kilometrów i kubaturę crossovera. Dacia Spring na razie lekko szokuje wyglądem i kojarzy mi się z Citroenem, ale to dobrze, bo kolorowe nadwozie na pewno wyróżni się na ulicy.

Nie znamy jeszcze dokładnych danych technicznych, ale Dacia będzie oczywiście bazować na technologii Renault. W Chinach ta francuska marka oferuje model K-ZE, który jest małym autem miejskim o mocy 45 KM i idealnie sprawdza się w tamtejszych warunkach. Obstawiamy więc, że ta podstawa została zmodyfikowana do warunków europejskich.

Dacia Spring 3 1024x691

Czteroosobowy mieszczuch pojawi się w salonach w 2021 roku. Szacuje się, że ma kosztować około 10 tysięcy euro, czyli bardzo atrakcyjnie!

Co ważne, auto ma być 4-osobowe, a nie pięcioosobowe.

Konrad Stopa
fot. Dacia

Dacia Spring 2 1024x712

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: