Ostatnia limitowane edycja Veyrona

To jedna z najprawdopodobniej ostatnich specjalnych wersji Veyrona przed ostatecznym zakończeniem produkcji. Seria będzie liczyła jedynie 3 sztuki, zaś suma, jaką trzeba przeznaczyć na jedno takie auto ma opiewać na 2 350 000 euro!

Nadwozie jest zbudowane z włókna węglowego pokrytego bezbarwnym lakierem oraz płatów polerowanego aluminium. Wewnątrz wybór ogranicza się jedynie do dwóch kolorów tapicerki (ta brązowa jest obłędna).

 

2014 Bugatti Veyron Ettore Bugatti 2 1024x731 Ostatnia limitowane edycja Veyrona

 

Pod maską to stare dobre Vitesse z 8 litrowym W16, czterema turbosprężarkami i mocy 1200 KM, dzięki którym auto rozpędza się do 100 km/h w 2,3 sekundy i jest w stanie popędzić 408 km/h.

 

Marcin Koński

Fot: Bugatti

Dyskusja

komentarzy

Marcin Koński

Marcin Koński

Nie lubi sam o sobie mówić. Mimo wszystko, nowo poznane osoby bardzo szybko dowiadują się, że jego ogromną miłością są samochody, a im więcej koni mechanicznych skrywają ich maski, tym to uczucie do nich jest mocniejsze. Poglądy na temat tego, co się kręci wokół motoryzacyjnego świata często ma kontrowersyjne i sprzeczne z tym, co się głośno mówi, lecz zawsze stara się, by jego opinia podyktowana była zdrowym rozsądkiem. Przynajmniej tak mu się wydaje.