Ostatnia limitowane edycja Veyrona

To jedna z najprawdopodobniej ostatnich specjalnych wersji Veyrona przed ostatecznym zakończeniem produkcji. Seria będzie liczyła jedynie 3 sztuki, zaś suma, jaką trzeba przeznaczyć na jedno takie auto ma opiewać na 2 350 000 euro!

Nadwozie jest zbudowane z włókna węglowego pokrytego bezbarwnym lakierem oraz płatów polerowanego aluminium. Wewnątrz wybór ogranicza się jedynie do dwóch kolorów tapicerki (ta brązowa jest obłędna).

 

2014 Bugatti Veyron Ettore Bugatti (2)

 

Pod maską to stare dobre Vitesse z 8 litrowym W16, czterema turbosprężarkami i mocy 1200 KM, dzięki którym auto rozpędza się do 100 km/h w 2,3 sekundy i jest w stanie popędzić 408 km/h.

 

Marcin Koński

Fot: Bugatti

Dyskusja

komentarzy

Marcin Koński

Marcin Koński

Nie lubi sam o sobie mówić. Mimo wszystko, nowo poznane osoby bardzo szybko dowiadują się, że jego ogromną miłością są samochody, a im więcej koni mechanicznych skrywają ich maski, tym to uczucie do nich jest mocniejsze. Poglądy na temat tego, co się kręci wokół motoryzacyjnego świata często ma kontrowersyjne i sprzeczne z tym, co się głośno mówi, lecz zawsze stara się, by jego opinia podyktowana była zdrowym rozsądkiem. Przynajmniej tak mu się wydaje.