Co zrobić, by obniżyć koszt zakupu OC?

Zakup ubezpieczenia OC jest nieunikniony, jeśli posiadamy jakikolwiek zarejestrowany na terenie Polski samochód osobowy. Jako, że zakres ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej tego typu jest regulowany ustawowo, najważniejszym czynnikiem przy wyborze polisy OC jest w każdym przypadku wysokość składki.

Jak zatem znaleźć najtańsze ubezpieczenie OC? Oto kilka wskazówek, które pomogą obniżyć wydatki z jego tytułu.

Co ma wpływ na koszt składki OC?

Czynników, które mają wpływ na koszt ubezpieczenia OC jest niemało. Zaliczyć do nich można:

  • parametry techniczne ubezpieczanego pojazdu – jego wiek, marka, model, typ silnika i tym podobne elementy,
  • charakterystyka właściciela pojazdu – istotne są między innymi takie czynniki, jak: wiek, płeć, historia kierowcy (ilość lat bezkolizyjnej jazdy),
  • miejsce rejestracji pojazdu – choć wydaje się być mało istotne, ubezpieczyciele biorą pod uwagę specyfikę środowiska, w którym poruszać się będzie pojazd – na przykład to, że w dużych miastach ryzyko wypadków jest wyższe.

Jak widać, wiele spośród tych czynników takich choćby, jak parametry techniczne pojazdu są od nas niezależne. Warto jednak przyjrzeć się czynnikom, które mogą wpłynąć na zniżki.

Jak kupić najtańsze ubezpieczenie OC?

Przede wszystkim, podkreślić warto, że koszty polisy można obniżyć, będąc lojalnym wobec jednego towarzystwa ubezpieczeniowego przez wiele lat. Wykupując polisę przez kilka lat z rzędu w tym samym miejscu, niejednokrotnie liczyć możemy na kilka, a nawet kilkanaście procent zniżki. Ponadto, rabatu można oczekiwać, wybierając opłacenie składki w jednej racie.

Myśląc o obniżeniu opłaty, można również pomyśleć o zarejestrowaniu samochodu na osobę starszą, z dobrą historią za kierownicą – to dobre rozwiązanie przede wszystkim dla młodych kierowców, który zazwyczaj objęci są zwyżką wartości ubezpieczenia.

By kupić najtańsze ubezpieczenie OC, warto także dokładnie porównać ze sobą dostępne na rynku oferty – korzystając na przykład z internetowych kalkulatorów, które pozwalają dość precyzyjnie wyliczyć składki w różnych towarzystwach ubezpieczeniowych w parę chwil. Takie rozwiązanie pomoże uniknąć przepłacania za tę obowiązkową polisę.

 

Źródło: Materiały prasowe (art. sponsorowany)

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości. Od najmłodszych lat jego ulubioną zabawą było zgadywanie samochodów po dźwięku silnika. Najlepszym prezentem na gwiazdkę, o czym wiedzą najbliżsi, niezmiennie jest prasa motoryzacyjna z całego roku. Pisze dla Was z humorem i pewną dozą uszczypliwości, ciesząc się z każdego komentarza pod swoimi tekstami.
Follow Me: