Wynajem pojazdów – zobacz dlaczego płacisz tak dużo

Wypożyczenie samochodu nie jest tanie i trzeba się na to przygotować. Na koncie klienta musi się znaleźć spora suma pieniędzy umożliwiająca wpłacenie kaucji, a następnie opłacenie wszystkich kosztów najmu. Warto jednak  wiedzieć, że można nieco obniżyć koszty wynajmu pojazdu. Zobacz jakie wydatki dodatkowe najczęściej podnoszą cenę najmu.

Wypożyczenie auta „od ręki”

Wypożyczenie samochodu „od ręki” jest możliwe i wygodne, ale często podnosi koszty. Znacznie lepszym wyjściem jest zaplanowanie wynajmu. Warto zapoznać się z ofertami różnych wypożyczalni i zarezerwować samochód wcześniej np. za pośrednictwem strony  www.taniwynajemaut.pl, dzięki czemu można zaoszczędzić nawet kilkadziesiąt złotych.

Oddawanie pojazdu z pustym bakiem

Każda wypożyczalnia posiada własną politykę paliwową. Najczęściej jest tak, że klient wynajmuje pojazd z pełnym bakiem i z pełnym bakiem powinien go oddać. Jeśli oddasz wypożyczone auto z pustym bakiem lub będzie w nim brakowało paliwa, wówczas będziesz musiał zapłacić za brakującą benzynę lub olej napędowy. Powinieneś wiedzieć, że wypożyczalnie posiadają własne stawki za litr paliwa, które zazwyczaj są wyższe od tych na stacji benzynowej.

Spóźnione oddanie pojazdu

W umowie najmu pojazdu bardzo ściśle określona jest data oddania samochodu. Powinieneś wiedzieć, że w wielu wypożyczalniach zwrot pojazdu nawet godzinę po wskazanym w umowie terminie zobowiązuje do dopłaty w wysokości dobowego wynajmu auta.

Wcześniejszy zwrot pojazdu

Również oddanie samochodu wcześniej niż przewiduje umowa nie musi oznaczać zmniejszenia kosztów wynajmu. Może okazać się, że będziesz musiał zapłacić za wykorzystanie pełnego wymiaru czasu przewidzianego umową.

Dodatkowe wyposażenie

Koszty wynajmu podnosi również dobieranie dodatkowego wyposażenia. Zanim poprosisz o GPS, fotelik dla dziecka czy radio zastanów się czy na pewno te i inne sprzęty są Ci potrzebne i sprawdź ile za to dodatkowe wyposażenie zapłacisz.

Źródło: taniwynajem.pl / art. sponsorowany

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: