Świąteczny wyjazd. Jak uniknąć problemów?

Numer telefonu pomocy drogowej zawsze warto zapisać w telefonie – szczególnie, jeśli wybierasz się w długą, świąteczną podróż. Tak więc którą firmę jednak wybrać ?

 

Świąteczne wyjazdy bywają naprawdę długie. A im dłuższa jest podróż, tym bardziej rośnie prawdopodobieństwo tego, że po drodze spotkają cię niemiłe niespodzianki. Wielu takich sytuacji można uniknąć, ale nawet największa staranność przy planowaniu wyjazdu nie zagwarantuje ci tego, że do celu dojedziesz bez komplikacji. Właśnie dlatego wybierając się w długą, świąteczną podróż warto zapisać numer, dzięki któremu w kryzysowej sytuacji wezwiesz pomoc drogową. Podpowiadamy, jak wybrać najlepszą firmę.

 

Gdzie jedziesz?

To chyba najważniejsza rzecz przy wyborze firmy, która ma ci pomóc w razie awarii. Poszczególne firmy obsługują bowiem konkretne obszary, które muszą pokryć się z trasą twojego wyjazdu. Koniecznie sprawdź więc zasięg danej firmy – unikniesz w ten sposób sytuacji, gdy okazuje się, że jedyny numer, który zapisałeś w telefonie, to numer firmy nie obsługującej miejscowości, w której przytrafiła się awaria. Jeśli planujesz planujesz podróż przez północną część województwa lubuskiego (okolice Świecka, Gorzowa i Słubic), sprawdź ofertę dostępną na stronie www.madrygorzow.pl.

 

Nie przepłacaj

Każda awaria oznacza niespodziewane wydatki, które jednak warto ograniczyć do absolutnego minimum. Jak to zrobić? Po pierwsze, jeśli to możliwe, unikaj holowania auta i wybieraj firmy dysponujące tak zwanym mobilnym serwisem, który umożliwi naprawę auta na miejscu dzięki takiemu rozwiązaniu nie stracisz bezsensownie pieniędzy na holowanie które w większości przypadków jest zbędne , jeżeli nie doszło do poważnej kolizji lub uszkodzenia silnika . Wyspecjalizowane pomoce drogowe oferują warsztat mobilny na takim poziomie że większość napraw są w stanie dokonać na miejscu wypadku bez potrzeby holowania. Dzięki takiemu rozwiązaniu płacisz jedynie za usunięcie usterki a nie jak to w wiezkości przypadków bywa za usunięcie usterki oraz dodatkowo za holowanie do najbliższego warsztatu , Pamiętaj jeżeli firma sama proponuje już przez telefon takie rozwiązanie można od założyć że ma uczciwe zamiary wobec klientów co niestety jest rzadkością w tej branży ponieważ większość tego typu firm lubi wykorzystywać emocje klientów przez które często zapomina się racjonalnie myśleć. Jeżeli jednak holowanie okaże się niezbędne, dobrze, by koszt jednego kilometra był jak najniższy, a dostarczenie auta zastępczego było opłacone z OC kierowcy, który spowodował kolizję.

 

Bez problemów

Nie ma chyba nic gorszego niż długie oczekiwanie na przyjazd pomocy drogowej. Szczególnie, jeśli spieszysz do rodziny, a na zewnątrz, jak przystało na grudniową noc, jest naprawdę zimno. Jak tego uniknąć? Wybierając firmy dysponujące dużą flotą i odpowiednią liczbą pracowników – jest to gwarancją tego, że firma szybko zareaguje na twoje zgłoszenie, docierając na miejsce nawet w ciągu 15 minut. Sprawdź też, czy dana firma pracuje przez całą dobę, także w święta – choć jest to dziś standard, jedno pytanie może pomóc ci uniknąć sporych problemów.

 

Lista rzeczy które warto z sobą wozić :

– Rurkę i kanister ( W razie gdy zatankujemy nieprawidłowe paliwo możemy je odessać )

– Podstawowy zestaw narzędzi

– Koło zapasowe

– Komplet żarówek

– Zestaw naprawczy opon

 

Źródło: Pomoc drogowa Dawid Mądry – https://madrygorzow.pl

art. sponsorowany

 

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: