Rezerwacja auta na urlop, jak ją zrobić?

Wiele osób nadal decyduje się na wyjazd na wakacje własnym autem. Oczywiście, jak każde rozwiązanie, ma ono wiele wad oraz zalet. Jednak jeśli wybraliśmy wakacje za granicą? 

Wówczas podróż samochodem może być zarówno niewygodna, jak przede wszystkim nieopłacalna i bardzo czasochłonna. Wszak samolotem leci się szybciej…

Jak zyskać mobilność na zagranicznych wakacjach?

Wbrew pozorom kwestia ta nie jest bardzo skomplikowana, jednak wymaga od nas trochę inicjatywy i rozeznania rynku jeszcze przed wyjazdem. Otóż w wielu zakątkach świata funkcjonują i bardzo dobrze się miewają liczne wypożyczalnie samochodów osobowych. Gdy nasze wakacje są już zaplanowane, opłacone i potwierdzone, zanim zaczniemy się pakować, warto się jeszcze zastanowić: co będziemy chcieli zwiedzić w okolicy? Czy konieczne będzie uzyskanie mobilności i łatwości w niezależnym przemieszczaniu się? Jeśli tak, wówczas najlepiej rozważyć opcję wynajęcia samochodu. Takie rozwiązanie bywa naprawdę korzystne. Szczególnie dla tych, którzy planują dużo się przemieszczać i korzystać z aktywnego wypoczynku, jednocześnie poznając nowe kraje.

Formalności

Wypożyczenie samochodu najlepiej rozważyć i zaplanować jeszcze przed wyjazdem z kraju. Z pomocą przyjdzie na pewno Internet oraz strony firmowe wypożyczalni. Wchodząc na nie często uzyskamy podstawowe informacje dotyczące formalności, rezerwacji, sposobów płatności czy kosztu, a także dostępnych modeli samochodów. Nic prostszego, wystarczy wejść na stronę https://www.maxes-angels.com/, a następnie dowiedzieć się tego, co potrzebujemy. W większości firmy pozwalają również na rezerwację wybranego przez nas pojazdu w wybranym terminie, oczywiście pod warunkiem, że auto w tym czasie będzie dostępne. Warto także zwrócić uwagę na niezbędne do wynajmu dokumenty. I o ile kwestia posiadania prawo jazdy bądź paszportu czy dowodu osobistego jest raczej oczywista, to brak karty kredytowej może skutecznie pokrzyżować nasze plany. Tak, do wypożyczenia samochodu niezbędna jest karta kredytowa, gdyż podczas odbioru auta blokowane są na niej środki, jest to coś na kształt bezgotówkowej kaucji, która ma zabezpieczać interesy wypożyczalni. Dlatego też bez karty realizacja wypożyczenia może nie dojść do skutku. I co ważne, wynajmując pojazd karta musi należeć do nas. Nie ma realnej możliwości, aby karta należała do innej osoby, np. pasażera. W takiej sytuacji, to pasażer musiałby być stroną transakcji i oczywiście musi wówczas spełnić wszystkie inne wymagania, w tym posiadać prawo jazdy.

Źródło: Maxes-angels.com / art. sponsorowany

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: