Praga, Wilno, a może Białystok? Zwiedzaj Europę Wschodnią wynajętym samochodem

Wszyscy znamy te filmowe sceny romantycznych przejażdżek w kabriolecie czy bohaterów odjeżdżających w stronę zachodzącego słońca. W naszym klimacie co prawda może przydać się dach, ale wrażenia będą podobne. I mimo że w życiu nie zawsze jest jak w filmie, samochód daje nam poczucie wolności i niezależności. A najlepsze jest to, że nie musi być ani nasz, ani na zawsze. Wystarczy na wakacje.

 

Polacy najczęściej planują swój wakacyjny wypoczynek w dwojaki sposób: albo jadą w okolice basenu Morza Śródziemnego, by na tamtejszych przyplażowych kurortach zażywać słońca, albo wybierają opcję zwiedzania najpiękniejszych zabytków w największych miastach Europy. Bez względu na to, jaką opcję wybieramy, zawsze borykamy się z tym samym problemem – co zrobić, by zwiedzić jak najwięcej i by bez wykupywania drogich, fakultatywnych wycieczek, spontanicznie, móc poznać prawdziwe oblicze miejsca, do którego jedziemy. Wydawałoby się, że świetnym rozwiązaniem jest wynajęcie samochodu już w miejscu docelowym. Jednak, kto próbował, ten wie, że w Hiszpanii, Francji czy Niemczech ceny w euro są odstraszające. Dlatego dziś chcemy Wam zaproponować coś zupełnie innego – odkrywanie malowniczych zakątków Europy Środkowo-Wschodniej za pieniądze nieporównywalnie mniejsze niż daleki wyjazd z all inclusive.

 

Wynajmij samochód w bazie wypadowej

Wystarczy spojrzeć na mapę, by stwierdzić, że zwiedzenie Wilna, Lwowa czy nawet Pragi jest możliwe w bardzo atrakcyjnej cenie dzięki wynajęciu samochodu w Białymstoku – lokalizacja ta jest idealną baza wypadową do zwiedzania całego regionu. A jest co zwiedzać. Przy okazji warto zobaczyć sam Białystok – miasto otwarte, zielone i zachwycające wielokulturową atmosferą.

 

komfortowe auto z wypozyczalni Praga, Wilno, a może Białystok? Zwiedzaj Europę Wschodnią wynajętym samochodem

 

Jedź, oglądaj, odpoczywaj

 

Jeśli wynajęliśmy auto na wycieczkę, sami decydujemy o swoim czasie. Możemy wyruszyć o świcie albo po lunchu. Stąd zawsze dojedziemy do miejsc przeznaczenia przed kolacją. Pamiętajmy też, że dobre auto, to bezpieczna i komfortowa podróż, która sama w sobie może być przyjemnością i niesamowitą przygodą. Dokąd pojedziemy najpierw?

W odległości zaledwie 450 kilometrów od Białegostoku leży Lwów ze słynnym cmentarzem, Operą Lwowską czy Muzeum Browarnictwa przy Browarze Lwowskim, do którego wejdziemy już za 5 zł. Niektórych pewnie zaskoczy, jak powszechnie na murach i ulicach spotka się tu język polski.

250 km w drugą stronę znajduje się Wilno, miasto romantyzmu i młodego Mickiewicza. Jeśli wystarczy nam czasu możemy wspiąć się na jeden z najbardziej rozpoznawalnych symboli Litwy – Wieżę Giedymina, wyskoczyć do zamku w Trokach lub do aquaparku w Druskiennikach.

Trochę dalej będzie na południe. Słowacja i Czechy to coraz częstsze kierunki nawet kilkudniowych wycieczek. Słowacy kuszą nas parkami rozrywki i basenami termalnymi. Czeska Praga, której architektura i słowiański urok, zachęcają do poznania klimatu tego miejsca. Mówi się nawet, że wycieczka do Pragi jest jednym z obowiązkowych kierunków urlopowych Polaków. Bez względu na to, czy dojedziemy tam wynajętym samochodem, czy na przykład pociągiem – wrażenia będą niezapomniane.

 

wnetrze luksusowego samochodu Praga, Wilno, a może Białystok? Zwiedzaj Europę Wschodnią wynajętym samochodem

 

Nie wierz w mity o wynajmowaniu aut

Na pewno słyszeliście, że wypożyczenie samochodu jest drogie i „zwykłych” ludzi na to nie stać. Nieprawda! Zauważcie, że jeśli zdecydujemy się na dłuższą podróż, cena wynajmu samochodu za jeden dzień może być dużo niższa niż 100 złotych. Na przykład wypożyczalnia autow5minut.pl oferuje wypożyczenie auta na 2 tygodnie już od 95 złotych [za dzień]. Wszystko zależy od modelu, jaki sobie zażyczymy – a można nawet wypożyczyć samochód dziewięcioosobowy. W końcu wycieczki najlepiej udają się z rodziną lub przyjaciółmi.

 

Źródło: autow5minut.pl / art. sponsorowany

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: