Oringi samochodowe od POWER Rubber

Przypomnijmy sobie sytuację, kiedy to zaplanowaliśmy wyjazd na narty albo na wakacje – w końcu one nadchodzą –  kiedy już wszystko zostało spakowane, kiedy już całą rodziną usiedliśmy w samochodzie, a w ten, mała pozorna usterka powodująca wyciek – uniemożliwia nam kontynuację do celu naszej podróży.

Jak się okazuje, najczęstszą przyczyną takiego unieruchomienia pojazdu są uszkodzone oringi gumowe – małe, okrągłe uszczelki. Zobaczmy zatem 3 popularne miejsca, gdzie może się to zdarzyć w naszych samochodach – zarówno tych sportowych, jak i tych zwykłych.

Uszczelki wtryskiwaczy

Wtryskiwacze działają pod dużym ciśnieniem, dochodzącym nawet do 5 BARów. Dzięki zachowaniu szczelności, mamy możliwość aplikowania właściwej mieszanki z właściwym ciśnieniem. Drobne uchybienia wpływają na zachowanie silnika, co często utrudnia poruszanie się, zwłaszcza przy niskich prędkościach, kiedy to obroty falują i skaczą. 

Zastanówmy się, dlaczego tak się dzieję?

Oprócz wadliwego wtrysku, co też jest możliwe, najczęściej zdarza się, że to właśnie uszkodzeniu uległ oring. Mała, drobna uszczelka, towarzysząca wtryskiwaczom. Uszkodzona fizycznie poprzez dokręcenie wtrysku zostaje narażona na szybsze zużycie. Dodatkowo – w zależności od budowy – uszkadzana jest przez kontakt z paliwami – benzyną i dieslem, zwłaszcza jeżeli oring nie został dobrze dobrany, a dokładnie mieszanka, z której uszczelki te są produkowane.

Oringi do klimatyzacji

Drugim miejscem, w którym znajdziemy oringi w naszym pojeździe są układy klimatyzacji. W Polsce przyjęło się, że posiadają one kolor zielony, ale jak twierdzą specjaliści, uszczelki mogą posiadać dowolny kolor. Również w tym miejscu uszczelki narażone są na kontakt z medium, które osłabia ich konstrukcję. Obecnie mogą to być dwie substancje: dla starszych modeli R-134a oraz nowy, bardzo kontrowersyjny, HFO-1234y.

Oringi do układów hamulcowych

Trzecim miejscem są układy hamulcowe. Oringi występują tutaj w celu doszczelnienia układu. Uszczelki te stosowane są zarówno w układach DOT3, DOT4 oraz DOT5. Należy przyznać, że największą rolę odgrywają w układach hamulcowych samochodów wyścigowych. Jak wiemy – takie zestawy potrafią rozgrzać się do czerwoności, ale to dzięki zastosowaniu właściwych uszczelnień, jest możliwe dalsze redukowanie prędkości. 

Gdzie kupić dobre oringi ?
Sklep POWER Rubber

Jeżeli poszukujesz oringów do swojego samochodu to największy wybór znajdziesz tutaj: Sklep z oringami online POWER Rubber.

POWER Rubber – Kod rabatowy

Dodatkowo, dla naszych czytelników mamy dedykowany kod rabatowy na zakupy oringów: #motopodprad

Źródło: Power rubber / art. sponsorowany

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: