O czym należy pamiętać podczas wypożyczania samochodu?

Chcesz wypożyczyć samochód? Teoretycznie wystarczy, że uruchomisz przeglądarkę www, klikniesz na pierwszy link zaproponowany przez Twoją ulubioną wyszukiwarkę i wypełnisz formularz. W praktyce warto jednak dokonywać wyboru z nieco większą starannością. Na co zwrócić przy tym uwagę?

 

Kraków, Katowice czy Warszawa? Sprawdź w jakich miastach funkcjonuje wypożyczalnia

Niektóre wypożyczalnie działają tylko w obrębie jednego miasta. Jeśli jednak regularnie bywasz w różnych miejscowościach, warto rozejrzeć się za firmą, która posiada swoje oddziały przynajmniej w kilku z nich. Dlaczego? Bynajmniej nie chodzi tutaj jedynie o wygodę, bowiem w przypadku częstego korzystania z usług wybranej wypożyczalni, możemy śmiało próbować negocjować korzystniejsze ceny a nawet stałe rabaty.

Przykładowo jeśli ciągle podróżujesz do takich miast, jak Warszawa, Kraków i Katowice, szukaj sieci wypożyczalni, która jest obecna we wszystkich wymienionych punktach (w tym przypadku będzie to chociażby ABCO Rent a Car).

 

Sprawdź jakie samochody możesz wypożyczyć

Poszczególne sieci dysponują bardzo zróżnicowaną flotą pojazdów. Niektóre specjalizują się jedynie w konkretnych segmentach samochodów, zaś inne zapewniają duży wybór zarówno pod względem klasy (osobowe, SUVy itp.), jak i wyposażenia. Warto w tym miejscu sprawdzić, czy przypadkiem pojazdy wybranego rodzaju nie są ciągle „w wypożyczeniu”. Często zdarza się również, że wypożyczalnie nie zapewniają konkretnych marek ani modeli aut a jedynie aktualnie dostępne dla nich pojazdy z danego segmentu.

 

Przejrzyj uważnie warunki

Zwróć uwagę na problematyczne postanowienia zawarte w umowie, jaką proponuje dana wypożyczalnia samochodów. Czy nie ma ograniczeń co do przebytych w ciągu dnia kilometrów? Jeśli tak – ile wynosi limit i jakie są dopłaty za dodatkowe kilometry? Czy nie jest przypadkiem wymagany określony staż posiadania prawa jazdy? W jakich miejscach można dokonać odbioru wynajmowanego samochodu?

Niezmiernie istotnym aspektem jest również zakres ubezpieczenia. To od niego zależy, jakiego rodzaju przypadkowe usterki, czy zarysowania mogą zostać pokryte z polisy, a za które klient będzie zmuszony zapłacić z własnej kieszeni.

 

Skontroluj pojazd przy odbiorze

Kiedy wypożyczasz pojazd, przyjrzyj mu się dokładnie, aby upewnić się, czy jego stan techniczny jest zgodny z tym, co określono w umowie najmu – tak, aby w razie czego nie było niejasności. Przy okazji warto także zwrócić uwagę na poziom płynu hamulcowego i stan paliwa, aby uniknąć ewentualnych przykrych niespodzianek w czasie podróży.

Źródło: abco.pl / art. sponsorowany

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: