Najnowsze i najszybsze dziecko Skody

Znamy już nieco więcej szczegółów na temat najbardziej pikantnej Octavii.

 

‘Twarz’ Octavii vRS jest kontrowersyjna, ale to wciąż bardzo szybkie i pojemne auto m.in. dzięki silnikowi 2.0 TSI, którego moc podniesiono symbolicznie z 220 na 230 KM. Wersja z dieslem pozostanie taka jak dotychczas z mocą 184 KM przenoszoną na przednie lub wszystkie koła. Co do samych kół to mogą mieć aż 19 cali i skrywać za sobą czerwone zaciski hamulcowe. Całe auto siedzi niżej o 15 mm niż zwykła Octavia, a rozstaw kół z tyłu zwiększył się o 30 mm dla lepszej stabilności.

 

2017 skoda octavia rs facelift 1

 

Wersję vRS poznamy głównie po innych zderzakach, felgach oraz detalach takich jak ozdobne końcówki wydechu. Cały przód ma nadal tą samą kontrowersyjną formę, ale zaryzykuję, że w końcu się do niego przyzwyczaimy i zapomnimy o sprawie. Nie ujawniono zdjęć wnętrza, ale nie należy się po nim spodziewać nic więcej ponad kilka ozdobnych emblematów vRS i nieco lepsze wykończenie, jak na topowy model w ofercie przystało. Do wyboru będzie nadwozie liftback i kombi.

Octavia vRS wejdzie do sprzedaży w pierwszych miesiącach 2017 r.

 

Bartłomiej Puchała

fot. Skoda

Dyskusja

komentarzy

Bartłomiej Puchała

Bartek Puchała

Nie jest fanem szybkiej jazdy. Dużo większą przyjemność sprawia mu płynność prowadzenia. Dziennikarstwo motoryzacyjne to dla niego zabawa i hobby, choć marzy o przejściu na zawodowstwo. Miłośnik youngtimerów i sleeperów oraz kultowego już Top Gear - posiadacz wszystkich wydanych numerów polskiej wersji magazynu. Na co dzień upala prawie trzydziestoletnie W124.