Najnowsze i najszybsze dziecko Skody

Znamy już nieco więcej szczegółów na temat najbardziej pikantnej Octavii.

 

‘Twarz’ Octavii vRS jest kontrowersyjna, ale to wciąż bardzo szybkie i pojemne auto m.in. dzięki silnikowi 2.0 TSI, którego moc podniesiono symbolicznie z 220 na 230 KM. Wersja z dieslem pozostanie taka jak dotychczas z mocą 184 KM przenoszoną na przednie lub wszystkie koła. Co do samych kół to mogą mieć aż 19 cali i skrywać za sobą czerwone zaciski hamulcowe. Całe auto siedzi niżej o 15 mm niż zwykła Octavia, a rozstaw kół z tyłu zwiększył się o 30 mm dla lepszej stabilności.

 

2017 skoda octavia rs facelift 1

 

Wersję vRS poznamy głównie po innych zderzakach, felgach oraz detalach takich jak ozdobne końcówki wydechu. Cały przód ma nadal tą samą kontrowersyjną formę, ale zaryzykuję, że w końcu się do niego przyzwyczaimy i zapomnimy o sprawie. Nie ujawniono zdjęć wnętrza, ale nie należy się po nim spodziewać nic więcej ponad kilka ozdobnych emblematów vRS i nieco lepsze wykończenie, jak na topowy model w ofercie przystało. Do wyboru będzie nadwozie liftback i kombi.

Octavia vRS wejdzie do sprzedaży w pierwszych miesiącach 2017 r.

 

Bartłomiej Puchała

fot. Skoda

Dyskusja

komentarzy

Bartek Puchała

Nie jest fanem szybkiej jazdy. Dużo większą przyjemność sprawia mu płynność prowadzenia. Dziennikarstwo motoryzacyjne to dla niego zabawa i hobby, choć marzy o przejściu na zawodowstwo. Miłośnik youngtimerów i sleeperów oraz kultowego już Top Gear - posiadacz wszystkich wydanych numerów polskiej wersji magazynu. Na co dzień upala prawie trzydziestoletnie W124.