Jak wybrać najlepszy rejestrator do samochodu?

Każdego dnia przemierzasz kilometry dróg, często spotykając się z bezmyślnością różnych kierowców. Od dłuższego czasu nosisz się z zamiarem kupna rejestratora samochodowego, tylko nie wiesz jak się do tego zabrać? Podpowiadamy na co zwrócić uwagę przy planowaniu zakupu.

 

Rejestratory samochodowe coraz bardziej zyskują na popularności. Są prawdziwą gratką dla fanów motoryzacji, ale mają też bardzo praktyczne zastosowanie – w razie stłuczki będą niezbitym dowodem na potwierdzenie tego, kto był faktycznym sprawcą zdarzenia. Poniżej przedstawiamy parametry, na które warto zwrócić uwagę przy wyborze swojego modelu.

Podstawową kwestią jest jakość zapisu. Im lepsza, tym więcej będziemy mogli zaobserwować na zarejestrowanym materiale. Najważniejsze to sprawdzić, czy na nagraniach w czytelny sposób zarejestrowane zostały tablice rejestracyjne innych pojazdów. To podstawa przy wyborze rejestratora. Warto zwrócić również uwagę na jakość filmu rejestrowanego nocą, kiedy nie ma już światła dziennego. Ciekawą opcją jest rejestrowanie zdarzeń podczas postoju samochodu. Przykładowa sytuacja – pozostawiamy nasz pojazd na parkingu i idziemy na zakupy –w tym czasie ktoś przyciera nasze auto. Rejestratory samochodowe, które posiadają tę opcję wykryją ruch obrazu, lub poruszenie – rejestrując obraz wideo kilka sekund przed i po feralnym zdarzeniu. Czujniki GPS pozwolą nam natomiast na określenie przybliżonego położenia lub prędkości pojazdu.

Podczas wyboru podstawowym parametrem, na który zwracamy uwagę jest rozdzielczość. Nawet te najpopularniejsze i przystępne cenowo modele mają w opcjach rozdzielczość HD i Full HD. Ważne jest to dla nas przede wszystkim, kiedy zakładamy, że nagranie może posłużyć jako dowód potencjalnego ważnego zdarzenia – a wtedy liczy się każdy szczegół. Zwracamy również uwagę na liczbę klatek na sekundę. Nie powinna ona spadać poniżej 20, z kolei wartość optymalna to 30. Gwarantuje nam to dokładniejszy obraz. Ostatnim z parametrów, którym kierujemy się przy wyborze kamery jest kąt obiektywu. Im większy, tym lepiej. Zakłada się, że kąt 120 stopni jest tym odpowiednim. Warto pamiętać, że najlepszym modelem będzie ten łatwy w obsłudze i nieodrywający uwagi kierowcy od prowadzenia pojazdu.

 

Ile kosztują rejestratory samochodowe?

Rozbieżność cen jest ogromna, co można śmiało sprawdzić w jednym ze sklepów internetowych: http://www.alfatronik.com.pl/rejestratory-jazdy-samochodowe-c-10_133.html. Najtańsze modele kupimy już za kilkadziesiąt złotych, te droższe kosztować mogą nawet parę tysięcy złotych. Jednak sprawdzając statystyki tych najchętniej wybieranych kamer samochodowych śmiało można stwierdzić, że większość kierowców dokonuje zakupu rejestratorów za kilkaset złotych.

Jeśli jeszcze ktoś zastanawia się, czy warto dokonać zakupu tego urządzenia do swojego samochodu, bezapelacyjnie odpowiadamy, że warto. Poza oczywistymi korzyściami wynikającymi z posiadania rejestratora samochodowego są jeszcze te czysto estetyczne, jak na przykład rejestracja trasy przez urokliwe tereny zielone, czy atrakcyjna architektura. Dlatego zamiast zastanawiać się nad sensownością zakupu, lepiej od razu zaplanować rejestrator w swoim budżecie. Nasz samochód na pewno nie raz na tym skorzysta

 

Źródło: Alfatronik / art. sponsorowany

 

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: