Nowa twarz Octavii

Dokonując faceliftingu swojego najpopularniejszego modelu Czesi zdecydowali się na odważną zmianę – układ podwójnych reflektorów. Ale to nie koniec zmian.

 

Oprócz nowego przodu przypominającego teraz Skodę Superb z dodatkiem Mercedesa W212 niewiele zmieniło się na zewnątrz Octavii. Pojawią się alufelgi w nowych wzorach, światła full LED oraz ciekawszy układ wewnątrz tylnych lamp. Więcej nowości znajdziemy na liście wyposażenia.

 

skoda octavia facelift 2

 

Octavia czerpie z większych modeli ile tylko może. Z Kodiaq zaadaptowano konsolę centralną z nowocześniejszym i większym ekranem, a przyciski fizyczne ustąpiły miejsca dotykowym panelom. Na pokładzie będzie więcej systemów bezpieczeństwa np. automatyczne hamowanie przed przeszkodą. Po raz pierwszy w Octavii pojawi się podgrzewana kierownica, a do wersji kombi będzie można zamówić praktyczny zestaw akcesoriów do bagażnika, znany z Superba.

Gama silnikowa obejmuje jednostki TSI i TDI o pojemnościach od 1.0 do 2.0 i mocach w przedziale 84 – 184 KM. Wersja vRS wejdzie do sprzedaży później; zapowiedzi mówią o mocy 245 KM. Tymczasem słabsze wersje będzie można już wkrótce zamawiać, a odbierać na początku roku 2017.

 

Bartłomiej Puchała

fot. Skoda

 

skoda octavia facelift 1

 

Dyskusja

komentarzy

Bartek Puchała

Nie jest fanem szybkiej jazdy. Dużo większą przyjemność sprawia mu płynność prowadzenia. Dziennikarstwo motoryzacyjne to dla niego zabawa i hobby, choć marzy o przejściu na zawodowstwo. Miłośnik youngtimerów i sleeperów oraz kultowego już Top Gear - posiadacz wszystkich wydanych numerów polskiej wersji magazynu. Na co dzień upala prawie trzydziestoletnie W124.