Ile wydać na pierwszy samochód?

W końcu nadszedł ten wymarzony dzień i zdaliśmy egzamin na prawo jazdy. Nasza radość jest ogromna, a plany na przyszłość jeszcze większe. Już zaczynamy myśleć o naszym pierwszym samochodzie. My już nawet wiemy jaką markę i kolor wybierzemy. Jednak pozostaje pytanie: ile wydać na pierwszy samochód. Postanowiliśmy przygotować krótki poradnik, który odpowie na to pytanie. Gorąco zachęcamy do wnikliwej lektury!

Nie tylko koszty zakupu…

Za pierwsze auto nie warto przepłacać. Brak doświadczenia może skutkować stłuczką albo kolizją. Z tego względu na ten cel przeznaczmy kilkanaście tysięcy złotych.    

Ustaliliśmy już kwotę, jaką możemy przeznaczyć na zakup pierwszego samochodu. Jest ona dopasowana do naszych możliwości finansowych. Jednak wielu z nas zapomina, że pod uwagę trzeba wziąć nie tylko cenę auta, a również koszty jego eksploatacji i utrzymania. Zwróćmy również uwagę na spalanie i stawkę ubezpieczenia.     

Kolejna decyzja, jaką musimy podjąć to, co wybieramy: gaz, benzynę, diesel. To wszystko zależy, od tego jak chcemy wykorzystywać samochód. Jeżeli będziemy dużo jeździć po zatłoczonym mieście to najlepszy, jest mały silnik benzynowy. Z kolei, jeśli będziemy pokonywać spore dystanse, ale nie unikniemy także korków to, wybierzmy albo gaz, albo dobry silnik benzynowy. W przypadku całodziennych tras najlepiej sprawdza się diesel.   

Wybierając pierwszy samochód, nie kierujmy się jedynie jego wyglądem. Konieczne jest zajrzenie pod maskę i ustalenie, czy wart jest naszego zakupy. Nikt nie chce przecież spędzać godzin u mechanika. Jeżeli sami nie jesteśmy w stanie tego rzetelnie ocenić to, skorzystajmy z pomocy znajomych, a może wśród nich jest jakiś „spec” od samochodów. Zorientujmy się także, jak łatwo dostępne są części zamienne.     

Pierwsze w życiu auto polecamy kupić używane. Dopiero zaczynamy jeździć, a stłuczki zdarzają się nawet najbardziej doświadczonym kierowcą. Łatwiej pogodzisz się z porysowanymi drzwiami albo wygiętym zderzakiem w starym samochodzie niż w takim prosto z salonu.     

Kupując pierwszy samochód, zapominamy zastanowić się, czy będzie go później łatwo sprzedać. Zapewne za jakiś czas zdecydujemy się na jego wymianę. Pamiętajmy także, żeby zerknąć na jego wyposażenie. Klimatyzacja, wspomaganie kierownicy czy poduszki powietrzne zwiększają komfort i bezpieczeństwo jazdy.     

Finansowanie zakupu pierwszego samochodu    

Zdaliśmy prawo jazdy i zdecydowaliśmy się na zakup naszego pierwszego auta. Mamy już wybrany model, kolor, ale jest tylko jedna przeszkoda. Jaka? Nie mamy wystarczających środków pieniężnych odłożonych na ten cel. Czy musimy rezygnować z naszych planów? Jeżeli jest to tylko jedyna przeszkoda to można ją pokonać. Pomocne mogą okazać się pożyczki online. Ich główne zalety to szybka dostępność i możliwość spłaty w niewielkich ratach. Nie zapomnijmy jednak, że pożyczki online wymagają spłaty w przyszłości, więcej dowiesz się na stronie proficredit.pl/pozyczki-online. Z tego względu każde zobowiązanie zaciągajmy z głową. Usiądźmy i na spokojnie upewnijmy się, czy pożyczki online nie będą stanowiły zbyt dużego obciążenia dla posiadanego budżetu domowego.   

Źródło: proficredit.pl / art. sponsorowany

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: