DJI Mavic 3 – najnowsze informacje

DJI Mavic 3 to najnowszy dron, który swoją premierę będzie miał 5 listopada 2021 roku o godzinie 15.00. Już od kilku miesięcy w Internecie można było znaleźć ciekawe informacje na temat tego drona, najnowsze zdjęcia oraz przecieki. Teraz fani dronów poznali już zdjęcia pudełka oraz zobaczyli wygląd samego drona, na fotografiach, opublikowanych w mediach społecznościowych.

DJI Mavic 3 – co wiemy o nowym dronie?

Od momentu, gdy drony marki DJI pojawiły się na rynku, to zyskały popularność wśród konsumentów. Pierwszy dron ten marki ujrzał światło dzienne we wrześniu 2016 roku i był zdecydowanym przełomem. Po dwóch latach w sklepach pojawił się jego następca, a obecnie wszyscy fani dronów czekają na trzecią odsłonę urządzenia. DJI Mavic 3 ma mieć swoją premierę 5 listopada o godzinie 15.00, ale już od kwietnia można było znaleźć w sieci zdjęcia produktu, a także przecieki i dane techniczne. Nie wszystko prawdopodobnie się potwierdzi, zwłaszcza że pierwotnie premierę zapowiadano na 15 listopada. Emocje podgrzała grafika zapowiadająca drona z napisem „Double the fun”, a także informacja o tym, że dron będzie miał dwie kamery, z czego jedną z zoomem. Można także spodziewać się, że nowy dron DJI dostał zupełnie nowy kontroler zdalnego sterowania, który umożliwi wygodniejsze mocowanie telefonu oraz będzie znacznie bardziej ergonomiczne niż to znane z Mavica 2 Pro. Zgodnie z przewidywaniami dron DJI 3 będzie miał także możliwość nagrywania w 4K w 60FPS w 120Mbps. Dodatkowo nagrywanie w wysokiej rozdzielczości może być dostępne w każdym z trybów lotu, jednak informacja ta na razie nie została potwierdzona. Jeśli chodzi o design, to ze zdjęć wynika, że sam ogólny wygląd drona nie będzie mocno zmieniony, ale za to unowocześniony. Dodatkowo DJI Mavic 3 ma obsługiwać transmisję DJI O3 (OcuSync 3.0) o zasięgu nawet do 15 km (FCC).

Specyfikacja techniczna DJI Mavic 3

Czas lotu nowego drona ma wynosić 46 minut, a jego waga ma oscylować w granicach 920 g. Dodatkowo DJI Mavic 3 będzie wyposażony w dookólny system wykrywania przeszkód. Kolejną ważną informacją są dane techniczne kamer:

  • -kamera tele będzie z z 7-krotnym zoomem optycznym i 28-krotnym cyfrowym, do tego będzie tam stała przysłona f/4.4, sensor CMOS 1/2″ i 12 MP,
  • -kamera wide-angle szerokokątna o sensorze CMOS 4/3″, 24mm f/2.8-f/11, rozdzielczość wideo 5.2K i zdjęcia 20 MP. 

Bateria pilota do zdalnego sterowania będzie miała 5000mAh, a waga pilota wyniesie około 750 g. Dodatkowo wiadomo, że nowy dron zdobędzie funkcję ulepszonego trybu lotu ActiveTrack 3.0, który umożliwi lepsze śledzenie obiektów i całego otoczenia drona.

Cena DJI Mavic 3 w Polsce

Prawdopodobna cena DJI Mavic 3 w Stanach Zjednoczonych wyniesie 1600 dolarów, co teoretycznie w przeliczeniu na złotówki dałoby koszt 6500 złotych. Warto jednak zaznaczyć, że dotychczasowe przecieki wykazują jednak, że cena w Europie ma wynieść około 1600 euro, a więc mniej więcej 7500 złotych. Dodatkowo pojawią się inne droższe wersje, na przykład DJI Mavic 3 FMC (Fly More Combo) z akcesoriami (2 bateriami, torbą, HUB’em, śmigłami) oraz DJI Mavic 3 Cine Premium Combo ze Smart Controllerem v. 2.0 w nowej wersji. Prawdopodobnie za pierwszą z wymienionych wersji trzeba będzie zapłacić w Polsce około 9 tysięcy, a za drugą 10-11 tysięcy. 

Już za chwilę premiera nowego drona marki Mavic. Warto poczekać jeszcze kilkadziesiąt godzin i sprawdzić, czy oczekiwania i przecieki okażą się prawdą. 

Źródło: Mediaexpert.pl / art. sponsorowane

Dyskusja

komentarzy