Jak kontrolować wydatki na firmową flotę?

Utrzymanie firmowej floty to w dzisiejszych czasach nie lada wyzwanie. Na szczęście by zrobić to prawidłowo mogą pomóc nam fachowe firmy, dla których ten problem to błahostka.


Czym jest system monitoringu flotowego NAVITEL?
Najprościej rzecz ujmując jest to kompleksowe narzędzie do podglądu w czasie rzeczywistym w jaki sposób eksploatowane są poszczególne samochody należące do firmy. System nadzoruje wykonanie harmonogramu i specyfikacji trasy, kontroluje prędkość, załadunek i rozładunek towarów, a także wskazuje realne i szacunkowe zużycie paliwa. Wszystkie pomiary przedstawione są w postaci graficznej i zapisywane w formie dziennika.

Jak to właściwie działa?
System zbiera dane z czujników zamontowanych we wszystkich pojazdach należących do floty samochodowej. Następnie informacje analizowane są przez serwery systemu. W końcowym etapie centrum monitorowania generuje wyniki pomiarów w postaci czytenych wykresów. A wszystko to na bieżąco, w trybie rzeczywistym.

Zastosowanie systemu jest szerokie i obejmuje korporacje taksówkarskie, firmy dostawcze i przewozowe, instytucje takie jak policja, straż pożarna czy pogotowie, a także transport publiczny i rolnictwo. Przy pomocy systemu Navitel.Monitoring zużycie paliwa może spaść o 15%, a liczba niepotrzebnie przejechanych kilometrów poza trasą aż o 20%. O 25 dni zmniejsza się także okres bezczynności pojazdu. Redukcji ulega koszt wymiany opon.

 

Źródło: Navitel

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości. Od najmłodszych lat jego ulubioną zabawą było zgadywanie samochodów po dźwięku silnika. Najlepszym prezentem na gwiazdkę, o czym wiedzą najbliżsi, niezmiennie jest prasa motoryzacyjna z całego roku. Pisze dla Was z humorem i pewną dozą uszczypliwości, ciesząc się z każdego komentarza pod swoimi tekstami.
Follow Me: