Skąd wziąć pieniądze na wymarzony samochód?

Niby od niechcenia przeglądasz portale z samochodami na sprzedaż, gdy twoją uwagę przykuwa okazyjna oferta. Masz ochotę natychmiast wyruszać w podróż, ale na przeszkodzie stają kwestie finansowe. Co wtedy?

 

Kupno dobrego używanego samochodu w Polsce to ciężkie zadanie. Sprawdzenie stanu technicznego, historii pojazdu, często długa podróż, oględziny, negocjacje cenowe. Stworzono wiele poradników jak radzić sobie z tą ‘techniczną’ częścią udanej transakcji. Dziś skupimy się na wcześniejszym etapie tego procesu, mianowicie na szukaniu okazji oraz aspekcie finansowym całej operacji. Można wyróżnić trzy scenariusze, w obrębie których mieści się większość z nas, kupujących używane samochody.

  1. Przymierzasz się do kupna samochodu od dłuższego czasu. Masz w głowie prywatnych faworytów lub upatrzyłeś sobie jeden model, który ci się podoba. Przekopałeś forum miłośników danej marki i wiesz czego unikać i na co uważać. Przeglądasz dziesiątki ogłoszeń, dlatego znasz na pamięć silniki, parametry i wersje wyposażenia. W końcu trafiasz na ofertę, przy której twoje serce mówi TAK, ale portfel mówi NIE. Wstępny rekonesans kończy się sukcesem i stajesz przed dylematem: szukać dalej lub sięgnąć głębiej do kieszeni narażając domowy budżet.
  2. Samochód jest w twoim życiu koniecznością – służy do wykonywania zawodu lub do podstawowych codziennych czynności, jak dojazdy, czy zakupy. Niestety pewnego dnia twoje cztery kółka dają wyraźne znaki, że zbliżają się duże wydatki, albo stoisz bezradnie na poboczu patrząc na dym spod maski. Potrzebujesz czegoś nowego na już, na teraz. Jedynym problemem jest brak finansowych możliwości.
  3. Jesteś już znużony bezskutecznymi poszukiwaniami i rozważasz pójście na kompromis. Powoli godzisz się z tym, że kwota jaką chcesz przeznaczyć na zakup nie wystarczy do nabycia wymarzonej perełki. Oglądasz któryś z kolei egzemplarz i wciąż te same symptomy: kręcony licznik, korozja. usterki mechaniczne. Na początek potrzebny by był ‘pakiet startowy’, żeby samochód miał szansę służyć dłuższy czas. Nie chcesz wracać z pustymi rękami, w końcu to już twoja piąta podróż, na dodatek najdłuższa ze wszystkich. Decydujesz się dokonać zakupu wiedząc, że czekają cię wydatki.

 

1 Skąd wziąć pieniądze na wymarzony samochód?

 

We wszystkich tych przypadkach rozwiązanie nasuwa się samo: pieniądze można pożyczyć. Jedni pożyczają od rodziny lub znajomych, inni od razu kierują się do banku. Ponieważ zazwyczaj z rodziną dobrze wychodzi się tylko na zdjęciach warto rozważyć oferty z rynku pożyczkodawców, których nie brakuje. Duża konkurencja w branży sprawia, że można pożyczać pieniądze na bardzo atrakcyjnych warunkach.

Jak znaleźć najkorzystniejszą pożyczkę lub kredyt? Lawirowanie wśród ofert może wydawać się trudne, ale na szczęście w Internecie pojawiają się narzędzia sprowadzające ten proces do zaledwie kilku kliknięć. Wystarczy skorzystać z porównywarki pożyczek i kredytów. Tam w wygodny sposób można sprawdzić najlepsze produkty finansowe wśród kilkudziesięciu banków i instytucji pozabankowych. Dzięki porównywarce Coolfinance w wygodny i przejrzysty sposób można znaleźć aktualnie najlepsze narzędzia finansowe na rynku oraz zaplanować spłatę zobowiązań w najwygodniejszy dla siebie sposób.

 

2 Skąd wziąć pieniądze na wymarzony samochód?

 

Obsługa tego typu porównywarki jest bardzo prosta i intuicyjna. Wystarczy wpisać jaką kwotę chcemy pożyczyć, by po chwili mieć przed oczami zestawienie pożyczkodawców. Strona daje możliwość podejrzenia szczegółów konkretnej oferty oraz złożenia niewiążącego wniosku o przyznanie pieniędzy. Co istotne, wyniki wyszukiwania można posortować ze względu na RRSO (rzeczywista roczna stopa oprocentowania), dzięki czemu na górze ukażą się najkorzystniejsze oferty.

Porównywanie ofert i pożyczanie pieniędzy jeszcze nigdy nie było tak proste – wszystko w jednym miejscu, przejrzyście, zawsze aktualnie. Korzystając z porównywarki można znaleźć narzędzia finansowe idealnie pasujące do naszych potrzeb oraz szybko i bez zbędnych formalności uzyskać potrzebne pieniądze.

 

Bartłomiej Puchała

Artykuł powstał we współpracy ze stroną www.coolfinance.pl

 

3 Skąd wziąć pieniądze na wymarzony samochód?

Dyskusja

komentarzy

Bartłomiej Puchała

Bartek Puchała

Nie jest fanem szybkiej jazdy. Dużo większą przyjemność sprawia mu płynność prowadzenia. Dziennikarstwo motoryzacyjne to dla niego zabawa i hobby, choć marzy o przejściu na zawodowstwo. Miłośnik youngtimerów i sleeperów oraz kultowego już Top Gear - posiadacz wszystkich wydanych numerów polskiej wersji magazynu. Na co dzień upala prawie trzydziestoletnie W124.